Запаси сильно скоротились: У Bloomberg пояснили рекордне здорожчання кави

26 листопада 2024, 09:28
Читать новость на русском

Вартість кави останнім часом зросла до рекордних значень на світовому ринку. Ф'ючерси на каву в Нью-Йорку піднялися до найвищого рівня з 1997 року.

Чому так сильно подорожчала кава

Ціни на каву злетіли через занепокоєння щодо врожаю найкращих виробників, що загрожує подальшим підвищенням витрат для обсмажувачів і споживачів, передає 24 Канал з посиланням на Bloomberg. Ця ситуація надалі може загрожувати майбутнім зростанням витрат як для виробників, так і для споживачів.

Дивіться також Суди через цукор у каві: румунські кав'ярні незгодні з новим оподаткуванням

Важливо! Арабіка є елітним сортом, який використовують для приготування кави, 25 листопада подорожчала на 3%. В цьому році ціни на каву є захмарними, адже у ключових виробників від Бразилії до В'єтнаму сталися серйозні перебої з її постачанням. У виданні наголосили, що також найвищого рівня з 1970-х років досягли ціни на бюджетніший сорт робуста, який використовується у розчинних напоях. 

Зростає занепокоєння, що постачання з Бразилії сповільняться після тривалої посухи, яка пошкодила кавові дерева, що може призвести до скорочення виробництва в наступному сезоні, 
– зазначають у Bloomberg. 

Водночас аналітик Rabobank Гільєрме Моріа підкреслив у своєму звіті, що на врожай наступного року "безумовно, вплинув тривалий сухий і спекотний період, який позначився на посівах кави арабіки до вересня". 

Зверніть увагу! У західному виданні пояснюють, що додатковим фактором тиску є ймовірність того, що високі темпи експорту арабіки в цьому році можуть призвести до низьких запасів до кінця поточного сезону. За оцінками Служби іноземного сільського господарства Міністерства сільського господарства США, запаси кави в Бразилії досягнуть лише 1,2 мільйона мішків, коли поточний сезон закінчиться в червні, що на 26% менше порівняно з попереднім роком. 

Аналітики наголосили, що таке зростання цін на каву показує, що деякі сільськогосподарські товари досі стискають споживні бюджети, попри те, що гуртові ціни на продукти знизилися з рекордно високого рівня, який спостерігався на початку 2022 року. 

Ф'ючерси на арабіку зросли на 2,4% до 3,0935 долара за фунт станом на 10:23 ранку в Нью-Йорку. Цього року ціни зросли на 64%, 
– йдеться у Bloomberg.