Укр Рус
4 листопада, 11:02
2

Війна позбавила росіян масла: ворог шукає постачальників у Туреччині та Ірані

Основні тези
  • У Росії дефіцит вершкового масла через санкції, що призвели до зростання цін на понад 25%.
  • Росія шукає нових постачальників масла, таких як Туреччина та Іран, через перебудову ланцюгів постачань.
  • Ціни на інші продукти, як-от м'ясо і картопля, також зросли, що сприяло загальному річному зростанню цін на 8,6%.
  • Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до 21% для боротьби з інфляцією.
Росіяни залишились без масла Росіяни залишились без масла

У Росії різко зросли ціни на вершкове масло. Ворожа влада намагається знайти альтернативні шляхи постачання замість тих, які були перекриті через санкції Заходу за розв'язану війну в Україні.

Чому у Росії дефіцит вершкового масла

Минулого тижня представники російської влади зустрілися з виробниками молочної продукції та досягли угоди щодо відстеження обсягів виробництва вершкового масла задля зниження цін, повідомляє 24 Канал із посиланням на Bloomberg. Цьогоріч вартість продукту у Росії підскочила на понад 25%.

Читайте також Ціни на молочні продукти стабільно зростають: які наразі ціни у супермаркетах

Ріст цін на вершкове масло та його недоступність, ілюструє, як ізоляція Росії впливає на економіку країни та на продовольчу безпеку. Росія хоч і є одним із ключових світових виробників сільськогосподарської продукції, але залежить від імпорту низки продуктів, включно з курми, деяким насінням і різними фруктами.

Важливо! За даними галузевої лобістської групи, чверть споживаного в Росії вершкового масла надходить з-за кордону. Відтоді як росіяни розпочали повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, багато постачальників вершкового продукту, як-от Нова Зеландія і Латинська Америка, призупинили торгівлю з різних причин – від санкцій до проблем з платежами і логістикою.

У результаті важливими постачальниками стали такі країни, як Білорусь, Індія та Іран. Минулого тижня Росія почала закуповувати вершкове масло в Туреччині. Перебудова ланцюжків постачань збіглася з перегрівом військової економіки, який підстьобнув зростання виробництва сиру і морозива. Для виробництва цих продуктів використовуються одні й ті самі вершки, що призвело до зростання цін на вершкове масло.

Цікаво! Також ціни підскочили на інші основні харчові продукти, включно з деякими видами м'яса і картоплею, яка цього року подорожчала майже на 55% через менший урожай і скорочення імпорту. Згідно з останніми даними, загальне річне зростання цін становить близько 8,6%.

Минулого тижня Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до рекордно високого рівня у 21% і дав зрозуміти, що можливе подальше посилення політики, оскільки вона бореться з постійною інфляцією.