За яких умов можуть дати відстрочку від мобілізації фермерам
31 грудня 2024,
08:00
Читать новость на русском
У травні 2024 року набув чинності Закон про мобілізацію. Він регламентує крім всього іншого, нові правила відстрочки від військової служби, якою можуть скористатися й аграрії.
У кого є право на відстрочку
Аграрні підприємства та виробники продовольства можуть подавати до Міністерства аграрної політики та продовольства України списки працівників, яким буде надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, передає 24 Канал.
Читайте також Яку землю не можна приватизувати в Україні
Відстрочку від мобілізації у 2024 році мають такі категорії:
- особи з інвалідністю всіх груп, якщо є підтвердження від військово-лікарської комісії (із зобов'язанням повторно пройти ВЛК через 6 – 12 місяців);
- особи, які були у полоні (вони можуть служити добровільно);
- батьки 3 і більше дітей віком до 18 років, якщо немає заборгованості з аліментів;
- батьки, прийомні батьки та опікуни дитини з інвалідністю;
- батьки, які утримують повнолітню дитину з інвалідністю I або II групи;
- батьки навіть однієї дитини, якщо другий з батьків проходить військову службу;
- матері та батьки-одиначки;
- вчені та педагоги, які працюють мінімум на 0,75 ставки;
- опікуни осіб, визнаних недієздатними рішенням суду;
- особи, які утримують батьків з інвалідністю I або II і не мають працездатної дружини (чоловіка);
- онуки бабусі чи дідуся з I або II групою інвалідності, якщо всі ближчі родичі відсутні, потребують догляду або мобілізовані (відстрочку отримає лише один онук);
- військовозобов'язані, у яких близькі родичі зникли безвісти, загинули під час військової служби або посмертно нагороджені званням Героя України.
В ТЦК обов'язково треба підтвердити право на відстрочку.
Що необхідно зробити для бронювання працівників
Фермер має право забронювати своїх працівників на час польових робіт. Процедура бронювання працівника містить кілька етапів:
- Визначіть список працівників, які будуть заброньовані. На цьому етапі потрібно визначити чи підлягає працівник бронюванню взагалі, а також визначити ті посади, задіяні на підприємстві, без яких підприємству, установі, організації буде складно функціонувати.
- Щоб не ризикувати отримати відмову у бронюванні найкраще обирати для бронювання такі посади, які є критичними для галузі та дефіцитними на ринку. Іноді органи державної влади спрощують вибір посад, зокрема Міністерство енергетики та вугільної промисловості України визначило перелік посад, за якими допускається бронювання на об'єктах паливно-енергетичного комплексу.
- Складіть пропозиції щодо бронювання та направлення її у відповідні органи. Після обрання працівників, які підприємство, установа, організація бажає забронювати, необхідно скласти пропозицію щодо бронювання. Для такої пропозиції є встановлена форма, якої обов'язково потрібно додержуватися, заповнювати потрібно усі графи такої форми.