Де в Україні найдорожча земля: ціни на листопад 2024 року
Джерело:
"РБК-Україна"Вартість сільськогосподарських земель зростає з моменту відкриття в Україні ринку землі 1 липня 2021 року. Втім, у 2024 році після допуску до ринку юридичних осіб тенденції до здорожчання отримали новий поштовх.
У яких регіонах України земля найдорожча
Наразі в Україні спостерігається підвищений інтерес до земель у центральних регіонах, пише "РБК-Україна". Ціни у Вінницькій та Хмельницькій областях, за словами комерційного директора компанії "Твоє Коло" Єгора Лісничого, досягли найвищих позначок у 2024 році – до 3100 доларів за гектар.
Дивіться також Зробіть це вже зараз: земельні паї можна буде оформити до 2028 року
За даними керівника проєкту Concorde Capital "Kupy Pay" Володимира Радька, найпопулярнішими за кількістю угод регіонами наразі є: Сумська, Полтавська, Хмельницька, Вінницька, Чернігівська області. Хмельницька та Вінницька області – найбажаніші регіони серед інвесторів. Ціна гектара тут тримається в межах 1900 – 2100 доларів за гектар.
Важливо! За даними координатора земельного комітету Українського клубу аграрного бізнесу Ігоря Лісецького, найвищі ціни по Україні виглядають так: Івано-Франківська область – 111,7 тисячі гривень за гектар, Київська область – 92,2 тисячі гривень за гектар, Львівська область – 91,3 тисячі гривень за гектар.
Офіційні дані щодо вартості землі слід розглядати лише у відносних показниках, як загальний тренд. Реальні ринкові ціни можуть бути на 30 – 40% вищими за офіційно задекларовані, застерігає Єгор Лісничий. За даними дослідження Київської школи економіки, лише у 19% угод купівлі-продажу реєструється фактична ціна.
Це має просте пояснення: вимога підтвердження реальних джерел доходу при купівлі землі створює проблеми для деяких покупців. Ще одним чинником є податкові зобов'язання, які обчислюються від вартості угоди. Зокрема, зростання військового збору з 1,5% до 5% може посилити цю тенденцію,
– пояснює Лісничий.
У більшості випадків інформація про вартість угоди взагалі відсутня, що свідчить про непрозорість домовленостей між сторонами. Крім того, 60% угод із вказаною ціною фіксують її на рівні нормативної грошової оцінки, яка є мінімально допустимою за законом.