Росія посилила ракетні удари по портах України: навіщо ворог це робить

15 жовтня 2024, 09:02
Читать новость на русском

Джерело:

New York Times

Останнім часом росіяни наростили кількість ударів по українських портах, звідки йде експорт зерна. Ворог завдає ударів, зокрема, і балістичними ракетами з касетною бойовою частиною.

Росія знищує українську портову інфраструктуру

Росія останнім часом посилила ракетні атаки на Одесу, українську портову інфраструктуру і цивільні судна в Чорному морі. Як заявляють аналітики New York Times, це є спробою завдати шкоди економіці України та порушити експорт.

Читайте також Іспанські фермери протестували проти імпорту українського зерна

За кілька тижнів окупанти вбили 14 осіб і поранили ще 28 мирних жителів, повідомляє Місія ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні. Як пише The New York Times, під час останнього удару Росія поцілила по двоповерховому житловому будинку, унаслідок чого загинула дівчинка-підліток і ще троє людей. ЗМІ пише, що удари по кораблях були спрямовані здебільшого на судна "під прапорами невеликих країн, які навряд чи вживуть заходів у відповідь проти Росії".

Так, постраждали контейнеровоз під прапором Палау і судно під прапором Сент-Кітс і Невіс. Головний представник Європейської комісії із зовнішніх зв'язків звинуватив Росію у використанні зброї проти "постачання продовольства з України":

Росія безпосередньо націлюється на постачання продовольства людям, які найбільше цього потребують. Усі ці дії є кричущим порушенням міжнародного права і мають бути негайно припинені,
– заявив представник Єврокомісії.

Загалом від 24 лютого 2022 року окупанти знищили або пошкодили близько 300 портових споруд в Одеській області, зазначив заступник прем'єр-міністра з питань відновлення України Олексій Кулеба. ЗМІ пише, що тільки за останні три місяці Росія здійснила близько 60 обстрілів по портовій інфраструктурі, пошкодивши 22 цивільних судна і 177 одиниць техніки, і поранивши до 80 цивільних (співробітників логістичних компаній, членів екіпажів і працівників портів).

Український уряд заявляє, що ці удари спрямовані на зниження експортного потенціалу України, який для зерна здійснюється в основному морським шляхом. За словами Кулеби, від цього насамперед страждають країни, що розвиваються, і Європа. Загалом близько 40 країн отримують українське зерно, зокрема в Африці, Китаї та на Близькому Сході, а також у Європі,
– зазначають у західному виданні.

Українські фермери та експортери зараз серйозно занепокоєні через цю ситуацію, оскільки сільськогосподарський сектор є ключовим джерелом доходів для бюджету України, заявляє заступник голови "Української аграрної ради" Денис Марчук. Він зазначає, що якщо Росії вдасться "вибити" Україну з цього процесу, окупанти зможуть укладати вигідні угоди з продажу власного врожаю і поповнювати бюджет для військових цілей.