Ціни на зернові можуть піти донизу після кількох років здорожчання, – WSJ

19 листопада 2024, 14:02
Читать новость на русском

Економісти прогнозують, що після кількох років високих цін на зернові, фермерам слід готуватись до зниження цін. Здешевшання точно торкнеться кукурудзи та сої.

Чому зернові будуть дешевшати та що робити фермерам

У жовтні ціни на кукурудзу коливалися близько 4,20 долара за бушель, а ціни на сою були близько 10 доларів, що на 50% і 43% нижче, відповідно, порівняно з максимумом 2022 року, повідомляє 24 Канал із посиланням на WSJ. Кожна з цих цифр приблизно на 10% нижче прогнозованих цін, встановлених Міністерством сільського господарства США на початку цього року. 

Читайте також Україна вже заробила на експорті товарів більше, ніж за увесь 2023 рік

У західному виданні зазначають, що стрімке падіння вартості, ймовірно, призвело до провалів у бюджетах і, можливо, змусило фермерів наполегливо задуматися над тим, як продати врожай 2024 року, який, як очікується, стане катастрофою. 

Важливо! Виробникам також потрібно буде розрахувати, як управляти сільськогосподарськими операціями з меншими доходами, навіть якщо витрати на насіння та добрива залишаються високими, а грошова орендна плата висока. Економісти з Університету Іллінойсу та Університету штату Огайо кажуть, що фермерам, можливо, доведеться підготуватися до багаторічного періоду нижчих доходів.

Очікування менших доходів також впливають на настрої фермерів. Настрої фермерів у вересні впали до рівня, який востаннє спостерігався у 2015 – 2016 роках, під час ранніх етапів значного спаду в сільськогосподарській економіці США. За останні кілька років завдяки ціні на зерно, вищій за середню, у багатьох виробників залишився сильний оборотний капітал. Однак ця готівка вичерпується, тому інструменти управління ризиками та створення продуманих маркетингових і фінансових планів є необхідністю.

Я думаю, що ми просто повинні прийняти рішення про те, що кукурудза за 4 долари буде недовго, то ж забудьте про свої попередні плани і рухайтесь уперед, 
– зазначає професор Університету Іллінойсу Гері Шніткі.

На думку експертів, крім того, що прогнозуються надалі кращі врожаї, так ще й виробники тримають запас зернових. Таннер Емке, провідний економіст відділу зернових і олійних культур дослідницького відділу обміну знаннями CoBank, каже, що після кількох років "феноменальних" цін на врожай фермери втратили дисципліну у маркетингу. 

Вам не потрібно було багато займатися маркетингом, оскільки ціна просто прийшла до вас. Тепер ця історія змінюється, 
– каже він.

Нижчі ціни приносять менші прибутки та нижчі доходи фермерів. Вхідні витрати, ймовірно, впадуть, але коригування відстануть. Шніткі каже, що, дивлячись на період 2014 – 2020 років доходи впали, і в 2015 році зернові ферми в Іллінойсі мали майже 0 доларів чистого доходу. Він також зазначив, що витрати на добрива та паливо зрештою знизилися, але витрати на насіння та пестициди залишилися стабільними. Грошова орендна плата повільно знижувалася в міру зменшення доходу.