Хто розвиває туристичний бізнес у Криму – розслідування

17 грудня 2019, 13:16
Читать новость на русском

SCM підкреслює, що зараз не контролює та не керує жодним активом, які належали компанії до анексії Криму.

Найбагатша людина України Рінат Ахметов міг зберігати контроль над дитячим табором "Берег", санаторієм "Ай-Даніль" і резиденцією "Новий Кучук-Кой" в анексованому Криму в обхід санкцій Євросоюзу.

Про це стверджують автори спільного розслідування "Настоящего Времени" і антикорупційного проекту "Муніципальний сканер". Масштабне розслідування, яке велося майже два роки, отримало назву "Кримський архів".

При цьому SCM підкреслює, що зараз не контролює та не керує жодним активом, які належали компанії до анексії Криму.

Санаторій "Ай-Даніль" контролює колишній менеджер маріупольського заводу ім. Ілліча (який належить Ахметову, у SCM це спростовують).

Це підприємство сфери відпочинку регулярно укладає державні контракти з компаніями, які знаходяться під персональними санкціями ЄС (наприклад, з "дочками" російської "Транснафти", яка з 2014 року знаходиться під санкціями ЄС і США), говориться в розслідуванні.

Читайте також: Працюють в обхід санкцій у Криму: виявлено слід Lufthansa та інших компаній

Сам санаторій зареєстрували в російському реєстрі через лондонську компанію в жовтні 2014 року через кілька місяців після введення санкцій.

Резиденція "Новий Кучук-Кой" після анексії могла продовжувати належати зареєстрованій ТОВ "Старвіста Крим", а її кінцевим бенефіціаром через кілька кіпрських компаній також є Рінат Ахметов.


Структура бізнесу Ріната Ахметова у анексованому Криму/ Інфографика: Настоящее Время

Через те, що власники побудували на території резиденції басейн і будинок, що заборонено через статус земель, які охороняються, російська адміністрація в Криму завела на компанію справу.

З 2016 року ТОВ "Дол Берег" уклало п'ять держконтрактів з підконтрольними Росії структурами Міністерством освіти Криму та Управлінням молоді Сімферополя. Загальна сума контрактів - майже 120 мільйонів російських рублів, тобто $1,8 млн. за нинішнім курсом.

Кіпрська влада на запит Настоящего Времени про можливе порушення санкцій не відповіла і порадила звернутися в компанії безпосередньо. У офіційній заяві холдингу Ахметова SCM наполягає, що бізнесмен не має відношення до цих об'єктів, тому що їх "націоналізувала Росія". Але інформація у документах це не підтверджує. У дитячому таборі "Берег" Настоящему Времени підтвердили, що Ахметов не переставав зберігати контроль над компанією і ніякої "тимчасової адміністрації" в цю бізнес-структуру російська влада анексованого Криму не призначала.