Ахметов відіграв значну роль у заколоті в "ДНР", — експерт

8 вересня 2015, 14:07
Читать новость на русском

Хто впливає на політику в Україні і що насправді стоїть за конфліктом Яценюка та Коломойського розповів гість студії Телеканалу новин "24" – політичний експерт Антон Круть.

Публічне протистояння політиків

– Те, що лунає з табору Саакашвілі нібито це його власна ініціатива. Але розуміємо, що Президент зайняв позицію над схваткою і з його мовчазної згоди відбувається така атака на позиції Коломойського та Яценюка. За деякою інформацією, бізнес Коломойського має з цього зиск.

– Впродовж останніх 20-ти років політикою займаються не політичні партії, а кланово-олігархічні групи.

За Яценюком стоїть Ігор Коломойський та Микола Мартиненко. Саакашвілі традиційно належить до пропрезидентського табору.

– За цим протистоянням можна впізнати обриси протистояння "Народного фронту" та "Блоку Петра Порошенка". Яценюк намагається втримати кадрові позиції в Кабміні.

Вплив олігархів

– Пан Ярославський продав свій стадіон в Харкові і трохи менш зацікавлений в політиці. Пан Пінчук не був помічений у жодному скандалі, у нього партнерські стосунки з нинішньою владою. Пан Медведчук – "сірий кардинал" української політики – він не має структурованої власності, фірми записані на низку осіб, яких неможливо відслідкувати.

Вплив Путін через олігархів

– Не секрет, що Фірташ останні кілька років скуповував великі хімічні підприємства на кредитні лінії, які йому відкривали російські державні банки. Досі ці кредити не погашені, а майно українських хімічних підприємств є у заставі під кредити російських банків.

Тобто він може спровокувати соціальних вибух у містах, де розташовані ці підприємства, або паралізувати виробництво мінеральних добрив.

– Пан Ахметов теж закредитований в російських банках. І ці банки чомусь не поспішають пред’являти гроші до сплати.

Його роль у заколоті в Донецьку – визначна, він фактично є посередником. Я думаю, що люди Ахметова будуть перехідною або фактичною владою, яка усуне цих тимчасових клоунів.

Деолігархізація

– На жаль, під назвою "деолігархізація" приховується перерозподіл великої власності. Порошенко у цьому напряму не задіяний, а серце цих процесів – паливно-енергетичний комплекс.