AHRLAC - в африканців тепер власний бойовий літак
Південноафриканський гігант оборонної та аерокосмічної промисловості Paramount Group спільно з компанією Aerosud розробили легкий штурмовик - AHRLAC.
Літак призначений для ураження наземних цілей і ведення боротьби з повстанцями.
"Запуск проекту AHRLAC знаменує нову віху в історії Африки. Вперше на континенті випускатимуть власний літак, що дозволить створити нові робочі місця та сприятиме економічному зростанню", - переконаний виконавчий директор Paramount Group Айвор Ічіковіц.
Двомісний штурмовик здатний розвивати швидкість до 555 км/год., а його радіус дії - понад 2100 км. Максимальна висота - 9,5 км. Злітна маса літака - 3800 кг, завдяки чому для зльоту достатньо всього лише 550 м.
AHRLAC може перебувати у повітрі до 10 годин без дозаправки
Машина оснащена турбогвинтовим двигуном PT6 американської компанії Pratt & Whitney потужністю 950 к/с і може перебувати у повітрі до 10 год. без дозаправки.
"Зрозуміло, це не суперреактивний літак, не надзвуковий винищувач наступного покоління. Ми створили масовий літак з низькою ціною. І завдяки цьому він продаватиметься сотнями, якщо не тисячами", - вважає виконавчий директор Paramount Group Айвор Ічіковіц.
Південноафриканський літак може нести на собі до 800 кг бойового навантаження. До арсеналу входять 20-міліметрова гармата, некеровані ракети класу "повітря-земля" і бомби. Навісне озброєння кріпиться у 6 точках підкрильної підвіски.
Замість зброї можна встановити розвідувальне обладнання
На ці ж місця можна встановити розвідувальне обладнання. Також за бажанням замовника машину оснастять бортовою системою самооборони та кріслами-катапультами.
"Головне, що цей літак призначений для використання не лише в Африці, а й в будь-якому куточку світу. Він знадобиться для патрулювання кордонів, спостереження, розвідки. Така машина матиме попит і в США, Великій Британії, Німеччині, Росії та Китаї". - каже виконавчий директор Paramount Group Айвор Ічіковіц.
Серійний літак коштуватиме менше $10 млн.
Наразі випробовують зменшену вчетверо безпілотну версію AHRLAC. Початок виробництва серійної моделі запланували на наступний рік. Про точну ціну розробники поки не повідомляють, але сподіваються, що в майбутньому за рік продаватимуть літаків на півмільярда доларів.