Чому американець з українським корінням оселився на Полтавщині: вражаюча історія
Джерело:
UkraїnerСело Крячківка на Полтавщині відоме серед дослідників та виконавців української традиційної музики. Тут утворився ансамбль народної пісні "Древо" з понад 60-річною історією. Голоси "Древа" свого часу вразили Юрка Фединського, який виїхав із США та заснував у Крячківці фестиваль "Древо роду кобзарського".
"Тут є все, що треба, щоб відновити кобзарство в Україні. Ті, кому ця ідея до вподоби, знайдуть шлях, як це зробити. І я хочу їм допомогти", – розповів Фединський.
Читайте також Найбільший в Україні осередок гончарства: відвідайте унікальний музей, не виходячи з дому
Чому Фединський переїхав на Полтавщину
Юрко народився та виріс у США. Там він здобув професійну музичну освіту. Звучання української бандури вперше почув у материній фонотеці (її рід походить з України).
- Одразу по приїзді в Україну чоловік навчався музики також і у Львові, а згодом – у Києві. Аж поки не опинився на Полтавщині.
- Там він власноруч відбудував стару хату, облаштував майстерню і почав виготовляти українські народні музичні інструменти – торбани та бандури.
- В Україні Юрко одружився з Марією, музиканткою з Полтави. У Крячківці вони стали учасниками "Древа" і тривалий час співали разом.
- Сьогодні подружжя Фединських має вже 2 дітей. А у 2019 році у Крячківці оселився й батько Юрія, Ерик.
Батько Юрій Фединського / Фото Ukraїner, Костянтин Гузенко
Усі разом вони працюють над розбудовою господарства та мріють про розвиток та реалізацію можливостей, які бачать у регіоні та Україні.
"Древо роду кобзарського".
Для всієї об'єднаної народною музикою спільноти Юрко Фединський на власному подвір'ї започаткував міжнародний фестиваль "Древо роду кобзарського".
Фестиваль розпочинався з невеличкого табору для тих, хто хотів би навчитися кобзарства та виготовлення традиційних українських музичних інструментів.
Зверніть увагу! Нині на "Древо роду кобзарського" на Юркове обійстя з'їжджаються десятки людей з усіх куточків України та світу.Нові контакти до Крячківки привозять учні Юрка Фединського, які гастролюють Китаєм, Індією, Індонезією, Фінляндією та багатьма іншими країнами.
Фестиваль у Крячківці / Фото Ukraїner, Костянтин Гузенко
Одним з таких іноземців, що й собі захотів навчитися виготовляти народні музичні інструменти став Джон Вестморленд з Гельсінкі.
Кобзарі, ці практично шаманські мандрівні музики, існували всюди у світі (чи принаймні його половині) впродовж усієї історії,
– зазначив він.
"Тому я дуже щасливий, що відбувається такий фестиваль, де музиканти, фольклористи та широка публіка сходяться разом і намагаються шанувати свою історію", – додав Джон.
Більше про фестиваль у Крячківці: дивіться у відео Ukraїner