Учасники етно-гурту DakhaBrakha Ірина Коваленко, Олена Цибульська, Ніна Гаренецька та Марко Галаневич показали близький кожному з них Київ. Це місто з багатою історією, що вражає насиченістю сучасного життя.
Маріуполь – великий промисловий центр, який у 2014 році став символом міських трансформацій. Після звільнення міста від російських окупантів місцеві мешканці переосмислюють свій дім, а його культурне середовище стрімко розвивається.
У шоу "Амбасадори" медіапроєкту Ukraїner відомі українці стають неформальними провідниками містами, де свого часу прожили багато років. Так, співак та шоумен Олександр Положинський знайомить глядачів з рідним Луцьком.
До 300-річчя з дня народження філософа Ukraїner розповів про музей Григорія Сковороди. У селі Сковородинівка експонують його автентичні речі, проводять літературні вечори та конференції. Могила з епітафією "Світ ловив мене, але не спіймав" – також на території музейного комплексу.
Вінниця — місто фонтанів, стрімкого розвитку та незвичних атракцій, серед яких прогулянка Південним Бугом на гондолі. Такою її бачать туристи. Це, зокрема, й батьківщина українського музиканта Дмитра Шурова з гурту Pianoбой.
Запоріжжя – індустріальне місто, відоме завдяки потужній Дніпровській ГЕС. Багатьох приваблює сюди й осередок українського козацтва XVI – XVIII століть, острів Хортиця. Саме у цьому обласному центрі народилась та дебютувала на телебаченні журналістка Яніна Соколова.
У шоу "Амбасадори" медіапроєкту Ukraїner відомі українці стають неформальними провідниками містами, де свого часу прожили багато років. Так, відома реперка alyona alyona знайомить глядачів одразу з двома рідними населеними пунктами – Баришівкою та Переяславом-Хмельницьким.
Житомир – адміністративний і промисловий центр, що завдяки цікавим місцям і пам'яткам стрімко нарощує туристичний потенціал. Саме там утворився гурт "Друга ріка". Його фронтмен Валерій Харчишин прожив у місті 10 років та став неформальним провідником тисячолітнім містом у шоу "Амбасадори".
Сьогодні поетці, письменниці, одній з найвідоміших українських мисткинь, чиї картини експонувалися у багатьох країнах світу, Еммі Андієвській виповнилося 90. Вона народилася в Донецьку, жила у Вишгороді, а згодом – у Берліні, Мюнхені, Нью-Йорку.
Бортництво — давній промисел добування меду диких бджіл, що донедавна вважався частково втраченим. В густих лісах українського Полісся цю професію досі передають з покоління в покоління, поступово відроджуючи традицію.
В Україні з'являється дедалі більше ініціатив, які роблять мистецтво доступнішим для людей з інвалідністю. У Львові тактильні моделі пам'яток архітектури для незрячих створює скульптор Василь Одрехівський.