Американець з українським корінням, який вразив світ своєю геніальністю

25 грудня 2015, 21:38
Читать новость на русском

Вільям Сідіс – син емігрантів з України, який мав найбільший рівень IQ і став наймолодшим студентом в історії Гарварду.

Майбутній геній народився у Нью-Йорку, батьки переїхали сюди з України. Його тато – відомий психіатр, мама – лікар. Для свого первістка обоє розробили особливу програму розвитку.

У 9 місяців маленький Вільям самостійно їв ложкою, у 18 місяців читав газету "Нью-Йорк Таймс", у 2 роки друкував на машинці, а на четвертому році життя прочитав Гомера в оригіналі. У 8 років він знав 8 мов, а в 9 – батьки подали його документи в Гарвард. Тоді найпрестижніший виш не наважився прийняти такого юного генія.

Батьки зчинили справжній скандал і український вундеркінд за 2 роки, в 11, таки став наймолодшим студентом в історії Гарварду.

На парах не відсиджувався, а читав свої роботи в Математичному клубі, а темою його дисертації став четвертий вимір. Йому пророкували фантастичну кар'єру математика. У 16 років з престижним дипломом він стає викладачем одного з університетів. Та сприймати молодшого за себе лектора студенти не хотіли. Тож за рік він звільняється.

На той час рівень IQ Вільяма перевищував 250 балів – це найбільший показник, який був коли-небудь зареєстрований. У зрілому віці він вивчив 40 мов і навіть розробив власну штучну – Вендергуд.

Читайте також: Українці на велосипедах проїхали десятки екзотичних країн світу

Невідомо як далі склалася б його доля, але під час травневих демонстрацій його затримали, а за спротив полісменам засудили на 3 роки.

У в'язницю Сідіс не потрапив – у батьків знайшлося достатньо зв'язків, але сину довелося приписати порушення психіки й нібито відправити на лікування.

Так Сідіс, за успіхами якого стежила вся Америка, стає відлюдником. Під вигаданим іменем він влаштовувався звичайним бухгалтером і звільнявся, як тільки хтось починав здогадуватися про його здібності. Видав декілька книжок, але жодна не стала популярною

Сідіс колекціонував залізничні квитки і написав трактат про збільшення пропускної здатності транспортної мережі. Помер у 46 років від крововиливу в мозок.

Історія Сідіса, на жаль, стала яскравим прикладом того, що генії не завжди можуть досягти успіху.