Американський дипломат розповів, як Україні перемогти російську пропаганду
Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт переконаний — Києву не потрібне "міністерство правди", аби протистояти російській пропаганді, а найкращим засобом проти "кисельових" дипломат називає успішну Україну та подолання корупції.
Про це він заявив під час конференції, присвяченої протидії інформаційній війні з боку Росії у п'ятницю, 29 січня.
На думку посла, найбільша помилка, яку може зробити Україна — це витратити весь свій час і всю свою енергію, щоб спростовувати російську пропаганду.
Існує явище в психології, яке називається віддзеркалення — ви берете за звичку відтворювати поведінку вашого опонента. І це, для мене, є одним із ризиків для України. Це величезна помилка для українського уряду, для українського народу — створити власну "фабрику тролів", як у Санкт-Петербурзі, що штампує контрпропаганду в соціальних медіа. Це величезна помилка — створити "міністерство правди", що намагається створити альтернативні історії. Це не спосіб перемогти в інформаційній війні,
— наголосив Пайєтт.
На його думку, найкращими способом протистояти російській пропаганді — побудувати успішну, модернізовану, європейську, демократичну Україну.
"Пріоритетом номер один для України та українського суспільства в 2016 році має стати боротьба з корупцією. Це ключове питання, аби продемонструвати, що Україна рухається вперед. Найкраща зброя проти "кисельових" — ваша антикорупційна прокуратура. Це заступники Генерального прокурора, наприклад, Давід Сакварелідзе, які намагаються притягнути злочинців до відповідальності. Це ваше Національне антикорупційне бюро", — додав він.
Продовжуйте розширювати і поглиблювати свої відносини з Європейським Союзом. Доведіть, що немає шляху назад. Доведіть, що ви будете жити згідно високих стандартів європейського управління. Продовжуйте посилювати свої торговельні та інвестиційні зв'язки із Заходом. Заохочуйте європейців приїхати сюди, подивитись і зрозуміти — те, що вони бачать на RussiaToday — це спотворена реальність,
— підкреслив дипломат.
До слова, у рамках інформаційної кампанії Pro Ukraine делегатам, присутнім на зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, роздали футболки з надписом Do not listen to Russian propaganda ("Не слухайте російську пропаганду").