Амстердам - роби, що завгодно, головне не заважай іншим
Пий, кури, веселися та навіть займайся коханням у громадських місцях, роби, що завгодно, головне не заважай іншим - таке неофіційне гасло мешканців Амстердама.
І воно дуже подобається туристам, яких тягне сюди за свободою та вседозволеністю. Для більшості тих, хто тільки планує мандрівку до столиці Нідерландів, вона асоціюється з кофешопами, де продають марихуану та кварталом червоних ліхтарів, де торгувати своїм тілом дамам дозволяє закон.
Втім, навіть такі на перший погляд не дуже благородні розваги, в Амстердамі на високому рівні. Плотські втіхи обійдуться щонайменше у 50 євро, за косяк у барі просять 3-5 євро. Початківцям зазвичай рекомендують варіант з ефектом смайл.
Заборонені плоди, які дозволені в Амстердамі, це його невід’ємна, але далеко не найцікавіша частина. Чого тільки варта архітектура нідерландської столиці. Місто має один з найбільших історичних центрів у Європі. Тут - майже сім тисяч історичних будинків, які розташувалися на 90 острівцях, з’єднаних між собою чотирма сотнями мостів. Центральним майданом Амстердама є площа Дам. Тут постійно вирує потік з місцевих та туристів.
Багата столиця Нідерландів і музеями. І не тільки традиційними як до прикладу музей Ван Гога. А й такими як музей сексу, горілки, марихуани, тортур. Якщо ви запланували музейний марафон - купуйте загальний пропуск і двері 400 закладів по всіх Нідерландах будуть для вас відкриті навіть у вихідні.
Подорожувати ж Амстердамом звичайно найкраще пішки. Втім, можна скористатися і громадським транспортом - добовий квиток 4-5 євро, і велосипедом - від 10 до 20 євро.
Щодо харчування, то за чашку кави із шматком пирога в Амстердамі просять 5 євро. Захотілося перекусити ситніше - тоді готуйте 10 євро. Повноцінний обід у ресторані коштуватиме ж в рази дорожче.
Повертаючись додому не забудьте захопити пару кломпів - це традиційне дерев’яне взуття нідерландців. Воно буває на різний смак та колір. Втім, кломпи це не лише сувенір, селяни та фермери у Нідерландах носять їх на повсякдень. Адже у дерев’яному взутті влітку прохолодно, а взимку тепло.