"Антибандерівський закон" може бути змінений, – прем'єр-міністр Польщі

16 лютого 2018, 12:26
Читать новость на русском

Скандальний закон про Інститут національної пам'яті Польщі, який передбачає покарання за заперечення злочинів "українських націоналістів" проти поляків, може бути дещо змінено, якщо так вирішить Конституційний суд.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький в ефірі "Польського радіо".

Читайте також: Автор "антибандерівського" закону розповів про "звірства" українців над поляками

Якщо буде така необхідність, і Конституційний суд так визнає, то, можливо, з нашого боку відбудуться певні уточнення деяких записів, аби жодні наші партнери, друзі чи навіть не зовсім друзі, а люди, які можуть мати певні побоювання як інтерпретуватиметься закон про ІНП, щоб вони не побоювалися, що під загрозою буде свобода висловлювань чи свобода мистецьких дій,
– заявив він.

Моравєцький зазначив, що це не було наміром польської сторони. Також глава уряду наголосив, що помилки історичної політики Польщі призвели до того, що тепер Варшава має пояснювати власну непричетність до злочинів справжніх винуватців Другої світової війни.

Прем'єр Польщі розповів, що тепер польська влада матиме "повні руки роботи", аби заповнювати прогалини і пояснювати всім історію і роль поляків у світовій історії.

За його словами, польський уряд намагатиметься популяризувати своє бачення в масах, завдяки фільмам, серіалам, коміксам та дослідженням.

Нагадаємо, Президент Польщі Анджей Дуда подав до Конституційного суду звернення з проханням перевірити статті скандального закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів" і слова "Східна Малопольща" на відповідність польській Конституції.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.