Відповідна інформація була опублікована на сайті Конституційного суду Польщі.

Читайте також: "Антибандерівський" закон: у Польщі зробили чергову заяву щодо суперечки з Україною

"Цьому закону також закидається невідповідність: ...2) статті 1. п. 1 у частині, що стосується слів "українських націоналістів", і статті 2а у частині, що стосується слів "українські націоналісти", а також слів "Східної Малопольщі" статтям 2 та 42 п. 1 Конституції у зв'язку зі статтею 31 п. 3 Конституції", – йдеться в описі до справи.

Зокрема, що стаття 2 Конституції РП говорить про те, що Польща є демократичною країною, яка забезпечує виконання принципів соціальної справедливості. У статті 42, п.1 визначається, хто у Польщі підлягає кримінальній відповідальності, а стаття 31, п. 3 Конституції передбачає обмеження щодо користування конституційними свободами людини і визначає, коли такі обмеження можуть наступити.

Зазначимо, що в оновленому законі йдеться про "дії, вчинені українськими націоналістами в 1925 – 1950 роках, що полягають у використанні насильства, терору та інших форм порушення прав людини відносно окремих осіб і груп людей". У законі також зазначено, що такими злочинами були "участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчинені ними вбивства громадян ІІ РП на Волині і в Східній Малопольщі".

Нагадаємо, Верховна Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівським" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.