Чи заберуть акредитацію у журналістів заблокованих медведчуківських каналів: відповідь Арахамії
Джерело:
PavlovskyNewsГолова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зауважив, що акредитації журналістів для відвідин Верховної Ради можуть анулювати. Але лише у разі, якщо їхні медіа не мають права здійснювати діяльність в Україні. Щоправда, журналісти можуть працювати поза штатом або як фрілансери і на інших ЗМІ. Тому до них такі санкції застосовувати не можна.
Так Арахамія прокоментував заборону доступу до Ради журналістам заблокованих ZIK, "112 Україна" та NewsOne. Відповідну заяву він зробив після зустріч "слуг народу" з президентом Володимиром Зеленським у ОПУ. Їхня нарада відбулася ввечері 9 лютого.
До речі Оточення Медведчука вже шукає місце на каналах, – Попова
Арахамія про журналістів медведчуківських телеканалів: деталі
Керівник "Слуги народу" наголосив: якщо телеканал заборонили, і він вже не має права в Україні функціонувати – відповідно, журналісти такого мовника також не можуть працювати.
Якщо логіка – така. А вони проходять акредитацію у Раді як представники певного медіа, і це медіа вже не існує або не може працювати. Отже, і його журналісти втрачають акредитацію,
– зауважив він.
Однак, додає Арахамія, журналісти можуть як фрілансери або поза штатом працювати у кількох виданнях.
"І якщо такі видання мають повноцінну можливість працювати в Україні та подаватися на акредитацію. То, думаю, що у такому разі Апарат ВР точно дасть можливість журналісту здійснювати свою професійну діяльність", – зазначив парламентар.
На завершення Арахамія підкреслив, що у цьому питанні за докладнішими роз'ясненнями слід звернутися до юристів Апарату Ради. Річ у тім, що саме Апарат видає акредитації та нардепи жодним чином на це не впливають.
Крім того, він розповів, що у політсилі ще не обговорювали законопроєкт "Євросолідарності" щодо заборони доступу до Ради журналістам медведчуківських телеканалів.
Що ще сказав Арахамія
- Обговорювали порядок денний Ради на наступний тиждень (16 – 20 лютого). Передусім мовилося про вівторок і четвер (16 та 18 лютого відповідно).
- Загалом дуже багато законопроєктів планує розглянути Рада наступного тижня.
- Ситуацію з Юрієм Вітренком узагалі не обговорювали. Інформація, що раніше лунала, є неправдивою (Юрій Вітренко досі виконує обов'язки міністра енергетики, оскільки нардепи його кандидатуру не підтримали двічі – 24 канал).
- Також жодних розмов не було щодо санкцій. З огляду на це Арахамія підкреслив, що багато "слуг народу" також перебувають під санкціями з боку Росії.
- Була лише частина депутатів, тому що прийняти всіх – не можливо. І слід очікувати на ще одну таку зустріч 10 лютого.
Коментар Арахамії щодо наради "слуг народу" в президента: дивіться відео
Зверніть увагу Маніпуляції та фейки: вся правда про те, чому свобода слова на каналах Медведчука не постраждала
Блокування медведчуківських каналів NewsOne, "112 Україна" та ZIK: головне
- 2 лютого на засіданні РНБО ухвалили рішення про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака.
- Президент Зеленський підписав указ.
- Санкції стосуються ще й компаній, яким належать телеканали NewsOne, "112 Україна" та ZIK.
- Термін дії обмежень – 5 років.
- Козак – бізнеспартнер Медведчука, і згідно з розслідуваннями активістів, мовиться фактично про компанії, що належать куму Путіна.
- Як вдалося з'ясувати українським спецслужбам, канали Медведчука отримували гроші з Росії. Фінансувала їх компанія "Донские угли", що працює на окупованій Луганщині.
- Єдиним, хто з РНБО не підтримав вищезазначені санкції, був спікер Ради Дмитро Разумков. Своє рішення він пояснив тим, що санкції проти мовників – це погано, незалежно від того, чиї вони.
Санкції проти Тараса Козака та каналів Медвечука / Інфографіка 24 каналу