Джерело: "Українська правда"

Ресурсу про це розповіли надійно поінформовані співрозмовники в РНБО та СБУ. Останні посилаються на отриману від правоохоронців інформацію.

Важливо Підтримуємо свободу слова, а не пропаганду, – Зеленський про санкції проти каналів Медведчука

Що з'ясувало розслідування щодо каналів Медведчука

 • Посадовці компанії "Торговый дом "Донские угли" здійснюють протиправну діяльність.
 • Прибутки, які вони отримують, частково йдуть на фінансування "деструктивної діяльності телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne".
 • Останні здійснюють "системну діяльність, спрямовану на реалізацію вигідних Росії наративів".
 • Лунають у їхніх ефірах судження у контексті легалізації військової агресії на сході України та легітимізації окупації Криму, а також дискредитації внутрішньої та міжнародної політики України.

Докладніше про діяльність "Донских углей"

 • Ця компанія разом із "Торговим домом "Східний Енерго-Альянс", так званим "Міністерством доходів і зборів "ЛНР" та іншими незаконними утвореннями створили злочинний механізм придбання кам'яного вугілля. Мовиться про вугілля, видобуте на окупованих територіях Луганщини.
 • Продають вони його енергогенерувальним компаніям Росії. А відповідні податки сплачують до бюджету так званої "ЛНР".
 • Отримані ж прибутки використовують для здійснення терористичних актів, підтримання діяльності псевдореспубліки, а також для фінансування вищезазначених каналів.

З огляду на все це СБУ 2 лютого відкрило кримінальне провадження за статтею про фінансування тероризму.

До теми Фінансування тероризму та збори на Банковій: нові деталі щодо блокування каналів Медведчука

РНБО отримала докази фінансування каналів Медведчука з Росії

Інформацію про те, що канали Медведчука отримують гроші з Росії, підтвердив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква. У коментарі Укрінформу він підкреслив, що РНБО отримала відповідні докази та свідчення щодо цього.

Напередодні РНБО ухвалила консолідоване рішення щодо накладення санкцій проти 3 телеканалів і їхнього власника. Очевидно, що підставою цього стали незаперечні свідчення та докази, що ці телеканали вже довгий період фінансує держава-агресор,
– зауважив представник президентської адміністрації.

З огляду на це Жовква додає, що Україна не могла не діяти в тих умовах, коли агресія ще більше посилюється, коли Крим залишається окупованим, коли українські солдати продовжують гинути на окупованому Донбасі.

Зверніть увагу Проти авіакомпаній, які літають у Росію, ввели санкції

Жовква про санкції РНБО проти каналів Медведчука та його соратника Козака: дивіться відео

Головне про блокування каналів Медведчука і санкції проти Козака

 • 2 лютого РНБО запровадили персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака на 5 років. Указ підписав президент Володимир Зеленський.
 • Санкції також поширили й на регіональні мовники під брендом телеканалів NewsOne, ZIK і "112 Україна", які фактично контролює кум російського президента Володимира Путіна – Віктор Медведчук. Мовлення цих медіа вже призупинили.
 • У зазначених ЗМІ переконані, що таке рішення незаконне та свідчить про цензуру. Також представники мовників заявили, що будуть оскаржувати рішення РНБО в судах.
 • Більшість українських політиків підтримали рішення РНБО та Зеленського. Проти лише виступили соратники Медведчука та Козака з ОПЗЖ. Крім того, засудили такий крок у Спілці журналістів. За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, санкції запровадили "без суду", а отже – "це наступ на свободу слова".
 • За словами речниці президента Юлії Мендель, рішення РНБО підготували на підставі постанови Верховної Ради від 2018 року та рекомендацій СБУ.


Санкції РНБО проти Тараса Козака та каналів Медведчука: деталі / Інфографіка 24 каналу