Арестович пропонує розділити поняття "російський" і "руський" і є противником мовного закону

12 серпня 2021, 09:32
Читать новость на русском

Радник Андрія Єрмака Олексій Арестович є противником нинішнього мовного закону, який діє в Україні. До того ж він заявляє, що нам на законодавчому рівні потрібно розрізнити поняття "російський" і "руський".

Руська мова і культура виникли в Україні і є нашими історичними. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив речник ТКГ Олексій Арестович.

Цікаво Взяли за моду транслювати радянські фільми, – інтерв'ю Кременя про порушення на каналах

Розділення понять "руський" і "російський"

Олексій Арестович вважає, що на законодавчому рівні в Україні необхідно закріпити обидва поняття і різницю між ними. Щодо першого – то це та мова, яка виникла в Україні і є такою ж історичною як українська.

Я вважаю, що ми маємо розрізнити на законодавчому рівні поняття "російський" і "руський". Сказати, що "руська культура, руська мова кодифікована в Україні". До речі, вона виникла в Україні, це наша історична мова – так само як і українська,
– заявив Арестович.

"Я противник мовного закону"

Радник Андрія Єрмака підкреслив, що він не підтримує мовного закону в нинішній інтерпретації. Ба більше, він підкреслив, що є його противником. Щодо слів мовного омбудсмена про "переїзд в іншу державу", то Арестович назвав їх емоційними. Спікер ТКГ зазначив, що не Кременю вирішувати, хто і куди їде. Українську мову він підтримує, але хоче, щоб у державі існувала свобода спілкування.

Це одна з наших найбільших помилок, що ми досі не припинили культурні війни в Україні. Моя політика проста: українській мові підтримку, решті – свободу вільного спілкування, вільного використання,
– заявив Арестович.

Заява Кременя про мовний закон: коротко

  • На початку серпня мовний омбудсмен Тарас Кремінь вчергове став на захист української мови.
  • У своєму фейсбуці він написав, що тим, кого не влаштовує мовний закон та держава Україна, варто поїхати туди, де їм буде комфортно.
  • У мережі суспільство розділилося щодо цієї заяви: частина вважає її правильною, а інша – некоректною.
  • Підтримку слів Кременя висловив секретар РНБО Олексій Данілов. Він заявив, що посягання на українську мову – це посягання на державу.