Чим насправді займається завод "Тайфун" у Калузі, який атакували українські БПЛА

25 листопада 2024, 13:08
Читать новость на русском

Сили оборони України завдали удару по стратегічно важливому військовому об’єкту Росії – заводу "НПО "Тайфун" у Калузі, що на відстані понад 290 км від українського кордону. Що виготовляли на цьому заводі.

"Тайфун" спеціалізується на виробництві систем для берегових ракетних комплексів і корабельних радіолокаційних станцій. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Defence Express.

Дивіться також Вночі ГУР та Сили оборони атакували низку важливих об'єктів окупантів

Чим займається завод "Тайфун"

Завод згадується як простий виробник радіоелектронної апаратури, однак насправді мова йде про доволі потужне підприємство зі штатом у понад 2000 осіб.

Серед ключових розробок заводу – пункти управління та зв’язку для комплексів "Бал" з ракетами Х-35 та станція розвідки "Моноліт-Б" для комплексу "Бастіон" з ракетами "Онікс". Станція "Моноліт-Б" виявляє цілі на відстані до 450 км. Обидва комплекси Росія використовує для атак по українських прибережних містах.

Окрім того, підприємство фігурує як кінцевий виробник берегового ракетного комплексу "Рубеж-МЭ", який позиціонується як легка версія "Бала" та також використовує протикорабельні ракети Х-35. Росія безуспішно позиціонувала його як аналог українського "Нептуна".

Окрім того, "Тайфун" займається виробництвом корабельних РЛС типу "Позитив" для фрегатів проєкту 11356Р "Буревестник", оснащених ракетами "Калибр", а також бере участь у створенні широкого спектра компонентів для морського та берегового озброєння.

Нагадаємо, українські дрони атакували завод "Тайфун" у Калузі. Попри спроби російської ППО відбити атаку, дрони досягли своєї мети, завдавши пошкоджень не лише самому заводу, але й резервуарам з нафтопродуктами, розташованим поруч.