Аваков не сприяв розслідуванню злочинів на Майдані, – адвокат родин Небесної Сотні
Про розслідування справ Євромайдану розповів адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала.
Розгляд судових справ щодо злочинів на Майдані
– Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує справи систематично та послідовно. Лише за 2017 рік до суду передали 32 обвинувальних акти і наразі служителі Феміди розглядають провадження щодо 250 осіб. Робота проводиться не так, як хотілося б, але важливо те, що рух відбувається.
Читайте також: Чому Порошенку не вигідно розслідувати справи злочинів на Майдані, – Парасюк
– Багато справ наразі перебуває у судах. На жаль, з суб'єктивних та об'єктивних причин судді не справляються з розглядом цих проваджень. Є місце і затягуванню по надуманих підставах, і неможливості розгляду справи через брак суддів.
Час грає не на користь сторони обвинувачення, бо свідкам складно давати точні покази через стільки часу. Ба більше, існують прецеденти, коли судді, навмисно затягуючи справу, звільняють підсудних через те, що вони занадто довго перебувають під вартою. Обвинувачені за той час втікають за кордон.
– Наразі судді за надуманими підставами повертають обвинувальні акти прокуратурі, бо є прохання зі сторони захисту – тих осіб, які на лаві підсудних – не розглядати швидко ці злочини.
Про докази вини працівників "Беркуту"
– Безумовно, докази вини працівників "Беркуту" є, починаючи з відеоматеріалів, де зафіксовано, які особи перебували на Майдані Незалежності та стріляли з вогнепальної зброї. Окрім цього, є зняття систем телефонного зв'язку, що підтверджують їх перебування в центрі Києва, та ключовий доказ – балістична експертиза набоїв. Також у слідства є покази свідків, які бачили підозрюваних на Майдані.
Водночас багато доказів були знищені у різних відомствах за часів чинної влади. Зокрема, у МВС та СБУ. Причина – багато оперативних справ велась проти протестувальників, тому була дана команда не видавати правоохоронців. Тобто ці особи, які були залучені до незаконних дій проти учасників Революції Гідності, мовчать, покривають співучасників. Такі дії можна назвати саботажем МВС за часів нового міністра.
Читайте також: У Києві родичі Героїв Небесної Сотні провели акцію протесту: відома причина
– На жаль, від початку роботи Арсена Авакова відомство не зробило суттєвого поступу в сприянні розслідування злочинів проти активістів Майдану. Мотиви його полягають в тому, щоб Міністерство повинно залишалось під його контролем, а підлеглі лояльно ставились до керівництва. Замість того, щоб проводити реформи та очищувати лави правоохоронців, Аваков пішов шляхом найменшого опору.
Більше – дивіться в інтерв'ю.