Про заклик до збройного повстання

– Якщо по нас стріляють, то і ми маємо право використовувати офіційно зареєстровану зброю для свого захисту. Але це не було масовим явищем, не кожен другий був озброєним. Тому те, що було сказано зі сцени – це не була просто "лякалка". Повертатись назад ми не мали жодного морального права.

Читайте також: Як мирна хода переросла у вбивства: Трагічні події Євромайдану

Взагалі той ультиматум був, в першу чергу, до так званих "лідерів", які стояли на Майдані, розповідали, що щось роблять для того, щоб ми перемогли. Натомість всі розуміли, що вони нічого не роблять, для них політиканство важливіше. От тому цей спіч був для них.

– Ми добре розуміємо, що Нігоян, Жизневський, Вербицький – ці жертви були задовго до 20 лютого. Ми постріли відчували з журналістами 24 Каналу, які хотіли встановити камеру на консерваторії. По нас тоді стріляли. Тому правоохоронці задовго до розстрілу Небесної сотні застосовували вогнепальну зброю. Тому це абсолютно нормальна реакція людей, щоб наступати. Великою ціною, але Майдан таки переміг.

Розслідування злочинів на Майдані

– Майдан не був ніким організований. Це був порив українського народу, який хотів звільнитися від Януковича і всієї цієї тиранії. А хто це використав, ми добре знаємо – такі як Порошенко. І зараз не розслідуються справи по Майдану, тому йому вигідно, щоб всі ці люди, які виконували накази, не були покарані, бо йому добре використовувати їх в своїх цілях – в протидіях розвитку держави.

Наразі Росія хоче перекласти свою вину за розстріли на Майдані на українську сторону, бо я вважаю, що, мабуть, спецслужби РФ там були. А версія, що начебто чинна влада запрошувала снайперів, які розстрілювали дві сторони конфлікту, є безглуздою.

Читайте також: Як притягають до відповідальності тих, хто причетний до вбивств на Майдані

– Правляча коаліція не має політичної волі розслідувати злочини на Майдані, бо величезна кількість людей, які давали накази, підносили ящики з набоями, працюють в чинній системі СБУ, МВС чи ГПУ. Їхні теперішні керівники не зацікавлені викривати зловмисників, бо це добрі виконавці, які вміють фальсифікувати справи. Поки в першої особи країни не буде бажання розслідувати ці злочини – доти вони не будуть закритими.

Водночас якщо мова йде про майданівців, то навіть не доведено слідство до кінця, а от, хто начебто вбивав правоохоронців – знайдені, є підозрювані та навіть затримані.

– Генпрокуратура мені запропонувала пройти поліграф. Я погодився. Але цей допит більше стосується моєї особи, а не подій на Майдані, бо є питання з ряду, чи я був знайомий до революції з кимось із депутатів. В мене ж відношення до політики були, як громадського активіста, тому понад 3 роки я вчив, що таке український парламент, система державного управління.

– Українська політика – це болото, але його вичистити, не забруднившись, нереально. Ти маєш в це вникати, щоб все розгребти.