Для чого надають земельні ділянки
Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на першочергове отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, повідомляє 24 Канал з посиланням на Дію.
Читайте також Приватизації землі до 2028 року бути: Зеленський нарешті погодив довгоочікуваний закон
Зокрема, у таких розмірах:
- для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 гектара, у селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.
Важливо! Учасникам бойових дій, які хочуть отримати безкоштовно земельну ділянку з державної чи комунальної власності, потрібно звернутися з проханням до відповідного органу влади або місцевого самоврядування, який займається передачею таких ділянок, згідно з правилами, встановленими Земельним кодексом України.
Процес погодження та видачі ділянки
Для отримання дозволу на розробку проєкту землеустрою потрібно звернутися до органу влади або місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки, з заявою та необхідними документами.
Зверніть увагу! Відповідні органи розглядають клопотання у місячний строк і дають дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надають мотивовану відмову.
Документи для отримання послуги наступні:
- Клопотання про дозвіл на розробку проєкту землеустрою;
- Копія документа, що посвідчує особу;
- Документ, що підтверджує право на пільги;
- Графічні матеріали з місцем розташування ділянки;
- Документи про досвід у сільському господарстві або аграрну освіту (для фермерського господарства);
- Погодження землекористувача (якщо ділянка у користуванні інших осіб).