Австралія звинуватила Росію в кібератаках за допомогою вірусу NotPetya

16 лютого 2018, 07:56
Читать новость на русском

Австралія приєдналася до Сполучених Штатів і Великої Британії, звинувативши Російську Федерацію в організації хакерської атаки з використанням вірусу NotPetya в червні 2017 року.

Про це йдеться в заяві міністра у справах правоохоронних органів і кібербезпеки Австралії Енгуса Тейлора.

Читайте також: "Це русофобська кампанія": у Путіна відкинули звинувачення в атаках вірусом Petya

Ґрунтуючись на інформації австралійських спецслужб і після консультацій з владою США та Об'єднаного Королівства, уряд Австралії дійшов висновку, що відповідальність за цей інцидент несуть російські державні спонсори,
– йдеться в повідомленні.

У заяві також йдеться, що вірус NotPetya перервав нормальне функціонування банків, аеропортів і метрополітену в Україні. У той час як основний вплив відчувався в Україні, шкідливе ПО поширилося по всьому світу, що відобразилося на роботі ряду великих міжнародних компаній, що привело до збитку у сотні мільйонів доларів.

"Австралійський уряд засуджує поведінку Росії, яка створює серйозні ризики для світової економіки, державних операцій і послуг, ділової активності і безпеки і добробуту окремих осіб", – наголосив Тейлор.

Зазначається, що уряд прагне забезпечити, щоб австралійський державний сектор, підприємства та спільнота були готові до розвитку кіберзагроз.

Нагадаємо, раніше на офіційному сайті Білого дому було опубліковано повідомлення, де вказано, що російські військові причетні до запуску кібератаки "NotPetya" у червні 2017 року, яка швидко поширилася у всьому світі.

Що таке вірус Petya? Сімейство шкідливих програм, що вражає комп'ютери під управлінням сімейства ОС Microsoft Windows. Petya шифрує файли на жорсткому диску комп'ютера-жертви, а також перезаписує і шифрує дані, необхідні для завантаження операційної системи. В результаті всі файли, що зберігаються на комп'ютері, стають недоступними. Потім програма вимагає грошовий викуп у біткойнах за розшифровку і відновлення доступу до файлів.