Будівництво "Північного потоку-2" знову призупено: російська баржа повернулась в порт

26 грудня 2020, 18:54
Читать новость на русском

Російська баржа "Фортуна", яка укладає труби російського проєкту "Північний потік-2", припинила будівництво та повернулася в порт. Росіяни мали укласти на мілководді 2,6 кілометра трубопроводу.

Що відомо про повернення баржі

Трубоукладальник "Фортуна" стояв в німецькому місті Вісмар з кінця вересня до початку грудня. Після цього на два тижні баржа продовжила укладання труб. Сьогодні, 26 грудня, вранці вона знову повернулася в порт. Про це свідчать дані порталу відстеження Marine Traffic.

Дізнайтеся більше Будівництво майже завершене, – Путін про "Північний потік-2" і його вигоду для Європи

За інформацією EurAsia Daily, "Фортуна" виконала половину робіт з будівництва ділянки "Північного потоку -2" на мілководді німецької економічної зони в Балтійському морі. Баржа завершила укладання одного з двох відрізків довжиною 2,6 кілометра. До Нового року трубоукладальник повинен встигнути побудувати й другий.

Будівництво трубопроводу можуть відновити в Данії

Російська трубоукладальна баржа 15 січня 2021 року може розпочати укладання труб по 2 гілках магістрального газопроводу у виключній економічній зоні Данії. Відповідне повідомлення для мореплавців опублікувало Морське управління країни.

Роботи буде вести "Фортуна", допомагатимуть судно забезпечення морських платформ "Балтійський дослідник" і багатофункціональне рятувальне судно "Мурман". Також у будівництві братимуть участь інші допоміжні судна, назви яких Морське управління не вказує.

У повідомленні зазначається, що від початку будівництва на південь і південний захід від острова Борнхольм діятимуть заборонені зони у радіусі 1,5 кілометра навколо "Фортуни" і 500 метрів навколо "Балтійського дослідника" і "Мурмана". У зазначених зонах будуть заборонені несанкціоноване плавання, дайвінг, зупинка на якір, риболовля і роботи на морському дні.

Важливо! Адміністрація Білого дому готує нову порцію санкцій проти "Північного потоку-2", які "заб'ють кіл у серце" проєкту. Наразі невідомо, чи мова йде про санкції в оборонному бюджеті США, який ще не підписав Дональд Трамп, чи це будуть нові обмеження. Зокрема, в оборонному бюджеті США передбачені санкції проти підприємств, які страхують, перестраховують і оснащують судна проєкту. Крім того, під обмеження потраплять і фірми по випробуванню, інспектуванню та сертифікації газопроводів.

Читайте також Неприємний різдвяний сюрприз від Трампа

Що відомо про санкції проти "Північного потоку-2"

  • Конгрес США у грудні 2019 року ввів санкції, спрямовані на послуги з прокладання труб для "Північного потоку-2" на великій глибині.
  • Через це швейцарська компанія, яка займалася будівництвом газопроводу, відразу зупинила роботи. Росія зайнялася пошуками альтернативного судна для завершення будівництва.
  • Новий пакет санкцій проти "Північного потоку-2" може зупинити марні спроби Росії.