Берлін — суміш класики і модерну
Не місто, а гримуча суміш класичної архітектури і модерних творінь. Якщо ви розраховували потрапити у місто сірих вулиць і консервативних німців, то Берлін вас здивує.
Улюблена вулиця усіх берлінців – Під липами. Як би не було спекотно, тут ви пройдете півтори кілометри у тіні тисячі дерев. Навіть не зчуєтесь, як перед вами постане головний символ німецької столиці – Бранденбурзькі ворота з богинею перемоги Вікторією. Усі, хто колись її образив, дорого поплатились. Першим був Наполеон, який наважився вивести статую в Париж, а другі — комуністична верхівка, яка на цьому місці провела Берлінську стіну.
Недалеко звідси розташований Рейхстаг. Тільки не подумайте, що люди у цій черзі мріють побачити засідання німецького парламенту. Насправді всіх цікавить скляний купол. З одного боку відкривається фантастичний краєвид на місто, з іншого — химерне відображення у дзеркальному конусі.
От в чому справді проявилась німецька любов до порядку, так це в розташуванні музеїв. Уявляєте 5 кращих музеїв столиці, а з ними півтора мільйони творів мистецтва зібрані на одному острові. Набридло дивитись на середньовічні картини, йдете оглядати оригінал статуї Ніфертіті, а звідти у легендарний пергамський музей.
Після таких видовищ точно захочеться їсти. Тут у нас 2 варіанти. Перший — спробувати улюблений фастфуд для кожного німця — карівурст. Та ми рекомендуємо проїхати до Марктхаллє 9. Офіційна назва "ринок їжі", неофіційна — "кулінарний рай".
Найдовша галерея під відкритим небом — це частина Берлінської стіни, на якій роботи сотні художників зі всього світу. Тут же залишився пропускний пункт Чекпоінт Чарлі і музей, де можна подивитись, як берлінцям вдавалось втекти на захід.
А от вечір проведіть на Подсдамер плац. Колись тут у своєму бункері ховався Гітлер, потім стояли озброєні вартові, що слідкували за Берлінською стіною, а потім не стало і їх і площа змінилась.
Найзручніше потрапити у Берлін з Міжнародними авіалініями України. При чому не лише з німецькою пунктуальністю, а й ощадністю. Щоб суттєво зекономити на авіаквитку, варто придбати його заздалегідь. Система проста – купуєте квиток за 5 або більше місяців до вильоту – економите половину тарифу. За 4 місяці – третину.
А заплануєте мандрівку зараз на початок осені, тобто за 3 місяці, тоді на сувеніри і німецькі смаколики залишиться чверть суми. Літайте доступно з МАУ!