Український безпілотник для дослідження Марсу. Новий помічник від Google
Українські розробники створили проект безпілотника для дослідження поверхні Марса. Google створив чергового помічника, який допомагатиме у повсякденному житті.
Mars Hopper
Український дрон-"стрибунець" для дослідження Марса дійшов до фіналу конкурсу NASA. Mars Hopper — проект команди винахідників з Києва. Його суть у тому, що для польоту апарат використовує сухий лід, якого сповна на полюсах Червоної планети.
Таким чином безпілотник сам збиратиме собі "пальне" під час посадки і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора перетворюватиме його на газ. Швидке вивільнення енергії створюватиме реактивну тягу, завдяки чому дрон зможе переміщатися, стрибаючи від однієї вершини до іншої. За результатами народного відбору NASA SpaceApps Challenge український проект увійшов у ТОП-5 із понад сотні команд з усього світу.
Google Assistant
Знайти необхідну інформацію в мережі, прокласти оптимальний маршрут, встановити нагадування, підказати фільм для перегляду і навіть знайти вільний столик у ресторані допоможе голосовий помічник Google Assistant. Програма, яка фактично є удосконаленою версією Google Now, здатна не лише опрацьовувати більш складні запити, а й відповідати на уточнювальні запитання. Свого нового віртуального "помічника" інтернет-гігант планує запустити до кінця року, він буде доступний на різних смарт-пристроях.
Зокрема, програма буде за замовчуванням інтегрована у щойно анонсовану "розумну" колонку для дому — Google Home. Крім того, що "відповідати" на запитання користувача, коригувати персональний розпорядок дня та програвати улюблену музику, Google Home цілком може виконувати функцію "хаба" для так званого "інтернету речей". До неї можна підключити різноманітну побутову смарт-техніку: лампи, камери, телевізори. На ринку "розумна" колонка від Google з’явиться цього року, однак її цінник виробник поки тримає у таємниці.
Вдосконалений безпілотник SCAMP
Для цього дрона не проблема "сісти" не лише на стіну, а й вчепитися за стелю. Вчені зі Стенфордського університету удосконалили свою ж недавню розробку — безпілотник SCAMP тепер може віртуозно "сідати" і триматися догори дриґом на стелі. Замість крихітних ніжок-зачіпок в оновленій версії квадрокоптера з’явилися шипи-фіксатори.
Два комплекти мікрошипів із гартованої сталі, розміщені у протилежних напрямах, здатні вчепитися за найменші нерівності на поверхні. За словами розробників, дрон здатний провисіти на стелі до повного розрядження батареї, і при цьому — весь цей час знімати відео. "Знесилений", SCAMP здатний перейти назад у режим польоту — розтиснувши шипи та запустивши ротори у вільному падінні.
Читайте також: Як випробовували першу "літаючу дошку". Компанія SpaceX вперше посадила ракету на воду