Безсмертний розповів про ймовірні результати 22-го саміту Україна – ЄС
Наступний 22 саміт Україна – ЄС проведуть у Брюсселі 6 жовтня. За словами дипломата та колишнього віцепрем'єр-міністра Романа Безсмертного, в підсумковому документі будуть зазначені всі питання, які є на порядку денному.
Згідно з ключовими параметрами щодо зобов'язань, які Україна взяла на себе, підписавши низку угод з ЄС, то за 2020 рік – досягнення дуже скромні. Про те, яких наслідків можна чекати від 22-го саміту, він розповів в програмі "Є питання" на 24 каналі.
Читайте також Зеленський поїде на саміт Україна – ЄС до Брюсселя: про що говоритиме
Ймовірні результати саміту
За його словами, буде задекларована позиція, яка пов'язана із кадровою політикою та зупиненням реформування державної служби в Україні. Для ЄС це є однією з ключових умов, пов'язаних з вибудовою системи державної влади та публічним контролем за нею, повідомив дипломат.
Також він зазначив, що в підсумковому документі буде йтися про те, наскільки незалежно ведеться робота щодо протидії корупції.
Санкційна політика щодо РФ
Водночас Безсмертний зауважив, що від ЄС повністю залежить санкційна політика, зокрема, продовження тиску на Росію, однак Україна фактично втратила контроль у цьому питанні.
"Ведмежа" поведінка Кремля щодо "Північного потоку" та факт отруєння Навального дозволяє ЄС витримувати авансовану політику щодо України,
– зазначив колишній віцепрем'єр-міністр.
Сподівання ЄС щодо політичного керівництва
Єдине, що треба відзначити – це те, що Україна витримує і не виходить за червоні лінії, які вона задекларувала, підписуючи зобов'язання щодо взаємодії з ЄС і НАТО, сказав дипломат.
"Військові навчання ЄС на території України та відповідна словесна підтримка вказують на те, що і Європейський Союз і НАТО сподіваються на те, що політичне керівництво України отямиться і буде активно діяти", – підсумував Роман Безсмертний.
Дивіться повний випуск програми "Є питання":
Що розглядатимуть на саміті Україна – ЄС
- Під час засідання представники розглянуть соціально-економічні наслідки пандемії коронавірусу та підтримку України з боку ЄС.
- Також звернуть увагу на способи реалізації Угоди про асоціацію, зокрема поглиблену й всеосяжну зону вільної торгівлі та стан реформ в Україні.
- Сторони також планують обговорити конфлікт на Сході України, останні події в Білорусі та інші регіональні та зовнішньополітичні питання та посилення координації зусиль України та ЄС для деокупації Криму.