Бібліотекарка Наталія Шаріна стверджує, що процес над нею – суто політичний

9 червня 2017, 21:17
Читать новость на русском

Колишня директорка Бібліотеки української літератури Наталія Шаріна порівняла суд над нею із подіями 1937 року.

Про це пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: Суд оголосив вирок у справі екс-директорки Бібліотеки української літератури у Москві

Так, екс-очільниця розформованої нині Бібліотеки української літератури, яка була засуджена 5 червня 2017 року Міщанським судом Москви за "екстремізм", прокоментувала свій вирок.

"Я вражена всією цією ситуацією. Це настільки неможливо – бути засудженим тільки за те, що ти є директором Бібліотеки української літератури! Я думаю, що хтось захотів поставити собі чергову галочку на цій темі. Кожен хотів свою Надію Савченко (…). Все стало ясно під час дебатів, державний обвинувач під час свого виступу визнала, що це політичний процес. Ми на цьому ніколи не акцентували, ми думали, що все-таки [в суді] розберуться. Те, що таке в XXI столітті відбувається, напевно, через кілька десятиліть будуть згадувати. Ми згадуємо "справу лікарів", згадуємо 1937 рік, і, на жаль, ми, напевно, будемо згадувати це як показник 2017 року", – наводить слова Шаріної Сара Рейнсфорд, московський кореспондент "Русской службы BBC".

Справа проти Шаріної почалася з доносів її колишнього співробітника Сергія Сокурова-Величка, який інкримінував своїй начальниці русофобію та розпалення ворожнечі між російським та українським народами. Обшуки в бібліотеці Шаріної виявили ряд "заборонених" видань.

Суд погодився з версією слідства про те, що Шаріна розклала на полицях бібліотеки кілька заборонених книг і брошур. Зокрема, мова йшла про заборонену судом книгу "Війна в натовпі". Її автор – український націоналіст і боєць батальйону "Шахтарськ" Дмитро Корчинський. Також Шаріна, встановив суд, розклала на полицях бібліотеки заборонені роботи українського поета Дмитра Павличка – "Книга пам'яті", "Час поезії" і "Голоси мого життя",
– повідомив російський телеканал "Дождь".

Крім цього, зазначає "Дождь", "в Бібліотеці української літератури під час обшуків знайшли брошури забороненої Верховним судом РФ української націоналістичної організації УНА-УНСО, які містили заклики до збройної боротьби. Під час слідства були проведено дві експертизи – лінгвістична і психологічна. Їхні результати показали, що знайдена література формує негативне ставлення до росіян і протиставляє українців і росіян".

Повну версію публікації читайте тут: І "фейс", і "бук": як Москва з людьми та книгами розправляється