Також суд визнав її винною у розтраті коштів в корисливих цілях, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Шаріна вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності. Шаріна здійснила розтрату грошових коштів в корисливих цілях", – йдеться у вироку судді.
Читайте також: Кількість росіян, які вважають Україну ворогом, досягла історичного максимуму: дослідження
Покарання, призначене судом, буде оголошено в резолютивній частині вироку.
Прокурор попросив засудити Наталію Шаріну до п'яти років умовно і тимчасово заборонити їй займатися просвітницькою і господарсько-адміністративної діяльністю. Також він запропонував суду задовольнити цивільний позов бібліотеки на суму більш ніж 2,1 мільйона рублів.
Як передає УНІАН із залу суду, у вироку вона перерахувала книги, які визнані екстремістськими: видання про УПА, книга про Голодомор, книги Дмитра Павличка, Дмитра Корчинського, дитячі журнали "Барвінок" та інші. Суддя заявила, що ці книги "формують ненависть і ворожнечу до росіян".
Міщанський суд Москви засудив Наталію Шаріна до чотирьох років умовного ув'язнення з випробувальним терміном на чотири роки. Про це повідомляє кореспондент "Газети.Ru" із залу суду.
Згідно з рішенням суду, позов від бібліотеки про відшкодування шкоди на суму понад 2 мільйони рублів буде переданий на розгляд в цивільне судочинство.
Нагадаємо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорку було затримано. Наталії Шаріній закидали розпалювання національної ненависті і ворожнечі. За даними слідства, приводом для порушення справи стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. Згодом 5 квітня 2016 року директору бібліотеки було пред'явлено ще одне звинувачення – в розтраті в особливо великому розмірі – 2,8 мільйона рублів.
Поки йшло слідство, Наталія Шаріна була під домашнім арештом.
Правозахисний центр "Меморіал" тим часом визнав її політв’язнем.