Білорусь готова розмістити в себе ядерну зброю через діяльність НАТО в Україні
У Білорусі заявили, що війська НАТО нібито впритул наблизилися до їхніх кордонів. Тому режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка може розмістити в Білорусі ядерну зброю.
"НАТО створює плацдарм проти Росії в Україні"
Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей побідкався через збільшення кількості військових навчань НАТО. Про це чиновник режиму Лукашенка заявив у інтерв'ю російського пропагандистському ЗМІ.
Читайте також Росія створює собі додатковий козир, – дослідник про вимогу щодо України в НАТО
Те, про що заявив Лукашенко, що ми розглядаємо можливість розміщення на території Білорусі ядерного озброєння, – це одна з можливих відповідей на майбутні можливі дії з боку НАТО на території Польщі,
– наголосив Макей.
Він додав, що Альянс нібито використовує Україну як "плацдарм" проти Росії. "Те, що відбувається в Україні, використовується керівництвом Північноатлантичного альянсу для нарощування можливостей у регіоні", – вважає білоруський міністр.
Зауважимо, чиновники в Білорусі вже не вперше заявляють про готовність розмістити ядерну зброю та інше озброєння через нібито зовнішні загрози.
Росія вимагає надати "гарантії безпеки" від НАТО
- Під час розмови з Джо Байденом Володимир Путін вимагав надати гарантії, що НАТО не візьме до свого складу Україну. У відповідь американський президент заявив, що ніхто не має права диктувати такі рішення Альянсу.
- Однак Кремль від свого не відступає. Міністерство закордонних справ навіть пригрозило можливістю масштабної війни у Європі.
- Згодом Росія опублікувала проєкти договорів із США та НАТО про "гарантії безпеки".
- Згідно з ними, Москва та НАТО не мають права розташовувати ракети середньої та меншої дальності у районах, звідки можуть вражати території сторін. Крім того, Росія хоче, щоб Альянс відмовилося від будь-якої військової діяльності в Україні, на території Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.
- До речі, Кремль також хоче, аби НАТО відкликало рішення 2008 року, що Україна та Грузія увійдуть до Альянсу.
- У США заявили, що обговорюватимуть такі "гарантії" лише з європейськими партнерами, водночас у Росії – проти. Мовляв, про це краще говорити виключно Москві та Вашингтону.
Це може вас зацікавити – Росія вимагає не брати Україну в НАТО: дивіться відео