Опозиційний NEXTA-Live визнали екстремістським у Білорусі: що далі
Головний опозиційний телеграм-канал Білорусі NEXTA-Live та логотип NEXTA визнали екстремістськими матеріалами. Таке рішення прийняв суд Центрального району Мінська 20 жовтня.
В чому звинувачують NEXTA-Live
Телеграм-канал NEXTA-Live звинувачують в організації масових заворушень та публічних закликах до них. Про це повідомило БЕЛТА.
Зверніть увагу Тихановська оголосила силовикам дедлайн для переходу на бік народу
Суд вирішив, що матеріали, які публікував NEXTA-Live упродовж 9 – 11 серпня, мають заклики до екстремістської діяльності.
Як покарають телеграм-канал
- Міністерство інформації Білорусі додасть NEXTA-Live і логотип NEXTA в республіканський список екстремістських матеріалів.
- Окрім того, міністерство має обмежити доступ до усіх інформаційних ресурсів, які містять у назві словесну або візуальну символіку NEXTA.
- Ребрендинг каналу та зміна його логотипу не буде підставою для виключення NEXTA-Live зі списку екстремістських матеріалів.
- Силовики Білорусі продовжують збирати інформацію про інші опозиційні інтернет-ресурси. Ймовірно, надалі їх чекає доля NEXTA-Live
Читайте також "Ви – фашисти": МВС Білорусі приголомшило обурливою заявою щодо протестувальників
Реакція NEXTA-Live
У телеграм-каналі опублікували пост, у якому мовиться про бажання модераторів все-таки провести ребрендинг каналу. Окрім того, NEXTA-Live наголосив, що екстремістами їх визнали на вимогу карателів, які "без упізнавальних знаків бігають по Мінську, стріляючи у мирних людей".
Коли насильство та екстремізм з боку держави стають законом, боротьба з ним стає обов'язком,
– мовиться у повідомленні.
Що відомо про NEXTA-Live
- NEXTA-Live входить до 10 найпопулярніших телеграм-каналів у світі.
- Його засновником є 22-річний Степан Путило – білоруський журналіст та блогер.
- Від початку протестів у Білорусі NEXTA-Live висвітлював діяльність опозиції. Фактично телеграм-канал став головним джерелом зв'язку білоруських протестувальників.
Логотип NEXTA / Телеграм-канал NEXTA-Live
Чи можливо заблокувати NEXTA-Live в Білорусі
Власний кореспондент "Радіо Свобода" в Мінську Валерій Калиновський в ефірі 24 каналу відзначив, що в Білорусі немає таких потужностей, щоб заблокувати опозиційний телеграм-канал. Відтак це можливо тільки, якщо влада спробує:
- або заблокувати телеграм;
- або заблокувати весь інтернет, як це було в серпні протягом 3 днів. Тоді можна було б щось про це говорити.
На його думку, це технічно дуже важко. І сама служба телеграму підтримає додаткові заходи, щоб канал був доступний в Білорусі.
Крім того, ситуація з NEXTA не вирішує питання. Тому що є багато інших телеграм-каналів, які співпрацюють з нею, роблять ту ж саму справу,
– розповів кореспондент.
Зокрема. він назвав такі сторінки в телеграмі:
- "МАЯ КРАІНА БЕЛАРУСЬ";
- "РБ головного мозга";
- TUT.by;
- "Наша Ніва";
- "Радіо Свобода".
Валерій Калиновський також повідомив, що наразі від NEXTA-Live відписалось 30 тисяч підписників з 2 мільйонів. За його словами, люди бояться і не розуміють, чи вплине якось на них це рішення суду щодо телеграм-каналу.
Коментар кореспондента "Радіо Свобода" з Мінська: відео