Блокування Суспільного через борги: Мінкульт та Мінфін розбираються з ситуацією

28 лютого 2020, 14:34
Читать новость на русском

Ситуація з арештом рахунків та блокуванням роботи телеканалу Суспільне є неприпустимою. Аби уникнути можливого припинення мовлення Суспільного, Мінкульт разом з Мінфіном намагаються наблизити фінансування.

Наразі Міністерство культури разом з Міністерством фінансів намагаються розв'язати питання погашення боргу Суспільного перед Euronews, написав у телеграм-каналі міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Важливо: Робота Суспільного заблокована, арештовані всі рахунки: що відомо

Що пропонують зробити Мінкульт та Мінфін

Сума, яка заблокована у Швейцарії, повернеться до бюджету. Мінкульт буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування Суспільного мовника. Це забезпечить сталість розвитку Суспільного,
– йдеться у повідомленні Бородянського.

Це означає, що в уряді хочуть, аби Суспільне сплатило борги за кошти, які передбачені на фінансування Суспільного. Йдеться про 1,7 мільярда гривень, закладені у бюджеті на 2020 рік. У такому випадку після сплати боргу у Суспільного залишиться обмаль коштів.

Що відомо про борги Суспільного

  • 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення зі Суспільного боргу у 10 мільйонів 591 тисяча 224 євро та 73 тисяч 80 гривень судового збору на користь Euronews.
  • Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з Euronews розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника.
  • Згодом із бюджету припинили виділяти гроші на оплату ліцензійних платежів за договором про створення україномовної версії Euronews. Саме тому й виникли борги та відповідний судовий процес.

Довідка. Арешт рахунків Суспільного робить неможливою підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020. А також зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема нової Суспільної студії в ефірі телеканалу UA: Перший.

Що відомо про Суспільне мовлення?Національна суспільна телерадіокомпанія України є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Фінансування НСТУ здійснюється із Державного бюджету України та від комерційних надходжень. Державні органи не мають права втручатися у програмну політику компанії.