Ситуація змінилася: чи може Україна досягти паритету у снарядах
На фронті неодноразово заявляли, що для якісної оборони від противника необхідні боєприпаси. Співвідношення артилерії було 10 до 1 на користь противника. Зараз же це число значно стабілізувалось і становить 3 до 1.
Військовий експерт Сергій Грабський розповів 24 Каналу, що ситуація на фронті однозначно змінилась. Військовим стало легше протистояти окупантам. Він зазначив, що росіяни відчувають значне посилення артобстрілів України.
Дивіться також Росіяни потрапили в капкан, із якого майже неможливо вибратися: огляд фронту від Світана
Боєприпаси для України
Україна отримує все більше боєприпасів, які дають можливість збільшувати спектр бойових дій. Це дозволяє не лише відбивати атаки противника чи виконувати першочергові завдання, але й здійснювати удари по тактичному тилу ворога, знищуючи його здатність вести цю війну.
Ситуація змінилась, хоч ми й далекі від ідеалу. Нам потрібно ще вдвічі наростити потужності для того, щоб кількість пострілів противника звести до мінімальної різниці,
– наголосив Сергій Грабський.
За словами військового експерта, динаміка надходжень боєприпасів від західних партнерів та їх виробництво в Україні покращились.
"Ймовірно, за рік або півтора ми матимемо позитивний баланс. Проте на кожний російський постріл ми не відповідатимемо пострілом. Адже мовиться про ефективність та інтелектуальність використання боєприпасів", – зауважив він.
Артилерія радянських зразків
Грабський підкреслив, що попри військову допомогу партнерів України, більшість артилерії, яка є на озброєнні у ЗСУ – радянська.
Умовно, якщо порівнювати 50 радянських стволів та 50 західних, то ефективність других буде значно вищою. Тому вимагати якихось надзвичайних результатів від цього комплекту артилерії (що є на озброєнні в України – 24 Канал) дуже важко. Успіх у війні залежить від типу зброї, яку використовують,
– пояснив він.