Все в диму і лунають вибухи: у Брюсселі фермери спробували прорватися в Євроквартал

1 лютого 2024, 16:11
Читать новость на русском

Наразі біля штаб-квартири Ради ЄС, що у Брюсселі відбувається масштабний протест європейських фермерів. Ще вранці колони з сотень важких тракторів прибули до міста, аби звернутися до національних урядів та Європейського Союзу.

Мітингувальники почали запалювати петарди та вмикати автомобільні гудки. Згодом у місті пролунали звуки вибухів, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також Усі 27 лідерів ЄС погодили 50 мільярдів євро допомоги для України

У Брюсселі триває масштабний протест фермерів

Фермери влаштували акцію протесту біля Європарламенту під час саміту лідерів ЄС. Вони закидали поліцію петардами, яйцями, пляшками з-під пива та підпаленими тюками сіна.

Силовики відповіли водометами, щоб загасити вогонь і не дозволити одному із мітингувальників повалити дерево на сходах приміщення.

Фермери влаштували акцію протесту у Брюсселі: дивіться відео

Мітингувальники скаржаться, що дії національних урядів та Європейського Союзу знижують добробут працівників сільського господарства і загрожують європейському аграрному сектору економіки.

Фермери влаштували протест біля приміщення Європарламенту: дивіться відео

Селян спіткали ще більші складнощі через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Це вплинуло на коливання цін на електроенергію, сировину та продукцію.

Колони з сотень важких тракторів прибули до Брюсселя / Фото 24 Каналу

Учасники протесту стверджують, що закупівельні ціни на агропродукцію занадто низькі. Водночас за їхніми словами, зростає вартість витрат на пальне для сільськогосподарської техніки, на електроенергію, добрива, насіння.

До переліку проблем фермери додають також дії спрямовані на зменшення впливу сільського господарства на довкілля в умовах змін клімату.

Що ще відомо про протести: основне

  • 28 січня Францію сколихнули масові протести фермерів. Вони обіцяли влаштувати "блокаду Парижа". Протестувальники вимагали посилити підтримку сільського господарства та обмежити імпорт сільгосппродукції.
  • Пізніше фермери перекрили значну частину транспортних шляхів не лише у Франції, але й у Бельгії та Італії, намагаючись перервати торгівлю у великих портах та інших економічних артеріях.
  • Згодом Єврокомісія оголосила про плани захистити фермерів від дешевого експорту з України під час війни та дозволити аграріям використовувати частину землі, яка була змушена лежати під паром з екологічних причин. Втім, ці плани ще повинні бути схвалені 27 країнами-членами блоку та Європарламентом.