"Розкачка" Європи в нашу сторону відбувається з великою швидкістю, – Шейтельман
Німеччина та Франція не підтримують ідеї щодо заборони видачі віз росіянам. Крім того, лідери цих країн знову заявили про готовність продовжити діалог з путіним. Однак не варто переживати, що вони несподівано розвернуться і перестануть підтримувати Україну.
Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, попри деякі неоднозначні заяви, Європа продовжуватиме послідовно підтримувати Україну.
До теми Услід за Макроном і Шольц заявив, що хоче продовжувати переговори з путіним
Європа і надалі підтримуватиме Україну
Звісно, Німеччина та Франції можуть дотиснути інші держави, що таки не можна заборонити видавати візи росіянам. Однак в плані підтримки України ситуація не зміниться.
Але я б все-таки не відчував прям великого песимізму щодо цього. Бо все-таки було надто багато прямих заяв і особисто з боку Макрона, і Шольца щодо необхідності відновити територіальну цілісність України, –
зазначив Шейтельман.
Він пригадав питання, яке нещодавно поставили Шольцу після "бавовни" в Криму. Тоді у нього поцікавилися, чи може Україна використовувати німецьку зброю для ударів по півострову. Він відповів чітко, що Німеччина передає зброю Україні для того, щоб вона відновила територіальну цілісність. Тобто, не заперечив.
За словами Шейтельмана, упродовж повномасштабного вторгнення, попри деякі неоднозначні заяви, підтримка України від Німеччини та Франції постійно зростала. Звісно, вони не будують воювати разом з ЗСУ. Але продовжать підтримувати Україну.
Чи могли ми пів року тому очікувати, що Європа введе настільки жорсткі санкції проти росії? Чи що вони нам дадуть стільки зброї і такі види зброї? Я зараз про Європу, а не США та Британію. Тому мені здається, що розкачування Європи в наш бік відбувається з хорошою швидкістю, –
підкреслив Шейтельман.
Він додав, що вище керівництво великих західних країн прекрасно розуміє, що росія не збирається зупинятися в Україні, а поширюватиме хаос і в державах НАТО. Чудово це усвідомлюють і в країнах Східної Європи, які були під впливом, а деякі під окупацією срср – у Чехії, Словаччині, Польщі, Литві, Латвії, Естонії тощо.
Однак у Європі є держави, які не надто цікавляться планами росії на кшталт Греції та інших. Там менше займається геополітикою, а більше зосереджені на внутрішніх проблемах.
Шейтельман про те, чи продовжуватиме Європа підтримувати Україну: дивіться відео
Нагадаємо, нещодавно постійний представник Франції в Раді Безпеки ООН Ніколя де Рів'єр засумнівався, чи Україна здатна вибити окупантів з усіх окупованих територій. Він би "здивувався, якби Україна змогла вигнати росіян з Донбасу або Криму".