Такими заходами у Нур-Султані сподіваються позбутися можливих запитів від путіна про надання військової допомоги у майбутньому. Про це 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Зверніть увагу Українці – братній народ, ми їх повністю підтримуємо у війні, – казахський політик

Експерт зазначив, що Казахстан, який ніколи не мав закону про обмеження експорту своєї зброї, вирішив його прийняти, щоб не допомагати росії.

Казахстан, щоб прямо не відмовляти російській федерації у постачанні озброєнь, про які там попросили, ухвалив закон про заборону експорту озброєння на найближчий рік. Тобто з Казахстану вивезення будь-яких озброєнь заборонили. Очевидно, що Росія попросила ці озброєння. Була ще одна спроба щось попросити,
– пояснив оглядач.

Читайте також Казахстан дуже-дуже сподівається на перемогу України, – Клімкін

На його думку, Казахстан, ймовірно, має на озброєнні своєї армії китайські безпілотники, які дуже потрібні кремлю у війні проти України. Водночас він заперечує думку, що закон приймався, щоб розпочати озброєння своєї армії для підготовки до можливої агресії росії.

"Щоб самим озброюватися, для заборони експорту озброєння не потрібне ухвалення закону про заборону продажу. Прийняли б програму про переозброєння, але закон про заборону експорту говорить про те, що Казахстан автоматично відповідатиме на запити росії, мовляв, за "законом не можна", – резюмував Шейтельман.

Війна в Україні й Казахстан: останні новини

  • Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на петербурзькому міжнародному економічному форумі 17 червня заявив, що не визнає квазіреспубліки на Донбасі. Це трапилось прямо перед владіміром путіним.
  • На думку російського політика та юриста Марка Фейгіна, слова Токаєва стали неабияким ударом по Москві.
  • Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Токаєвим подякував йому за категоричну відмову визнавати квазіреспубліки на Донбасі. Також політичні лідери обговорили конкретні проєкти взаємодії в економіці, енергетиці та цифровізації.
  • Казахстан вирішив посилити свою армію через напад росії на Україну. Так, країна збільшила свій оборонний бюджет на 441 мільярд тенге, що дорівнює орієнтовно 918 мільйонам доларів.
  • У Казахстані вирішили на рік заборонити експорт продукції військового призначення. Причини такого рішення влада країни не повідомила, проте президент Касим-Жомарт Токаєв нещодавно висловив занепокоєння тим, що казахстанська зброя може потрапити в регіональні військові конфлікти, зокрема і в Україні.

Вас також може зацікавити – Казахстан готує армію до війни проти росії: дивіться відео