Токаєв заявив про це у присутності президента Росії Володимира Путіна. Він також відзначив, що в Казахстані лунають різні думки про війну в Україні.

Читайте також Казахстан продовжить співпрацю з Росією, але не порушуватиме санкції

Токаєв назвав окуповані території квазіреспубліками

Президент Казахстану сказав, що у світі існує суперечність між двома принципами — територіальною цілісністю держав та правом націй на самовизначення.

За його словами, якщо керуватися принципами зі Статуту ООН про право націй на самовизначення, то замість 193 країн-учасниць в ООН у світі з'явиться понад 500 – 600 держав. Щоправда, який стосунок "право на самовизначення" має до російської окупації – не пояснив.

Політик додав, що Казахстан не визнає незалежності ні Тайваню, ні Косово, ні Абхазії, ні Південної Осетії.

Схоже, цей принцип буде застосований щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ і Донецьк,
– наголосив Токаєв.

Зауважимо, що так звану "незалежність" недореспублік визнала тільки країна-окупант Росія.

Які стосунки в Казахстану з Росією

  • Раніше Токаєв заявляв, що Казахстан продовжуватиме співпрацювати з Росією, але санкцій порушувати не буде.
  • До речі, у червні ЗМІ писали, що Казахстан перейменовує свою експортну нафту, яку транспортує через російські морські порти, щоб її не плутали з продуктом держави-агресорки.
  • Крім того, країна не збирається йти із союзницьких організацій, де є Росія. Мовиться про ЄАЕС чи ОДКБ.
  • У Кремлі 16 травня відбувся саміт країн Організації договору про колективну безпеку. Жодна з країн ОДКБ не горить бажанням допомагати Путіну у війні проти України.

Казахський журналіст Жан Ахмадієв розповідав, що жителі його країни виступають проти війни в Україні, в Росії вже хочуть захищати і їх від "нацистів".

Що Путін наговорив на форумі

  • Путін під час форуму виголосив "грандіозну" обіцяну промову. Говорив російський диктатор більше, ніж годину. Тези були стандартними: мовляв, "ми тут ні до чого, це все Захід".
  • Насамперед Путін виправдовував свій напад на Україну. Говорив, нібито це було вимушено. За його словами, Росія, атакувавши суверенну державу, відстоює свою "безпеку та право на вільний розвиток". Загибель цивільних, політик коментував з особливим цинізмом – нібито "бойові дії завжди є трагедією".
  • Далі він розказував про "підступний Захід". Путін звинуватив США та Європу у зростанні цін, інфляції, проблемах з продовольством та паливом.
  • Стверджував, нібито антиросійські санкції шкодять тільки Заходу. Мовляв, держава-агресорка успішно з ними справляється.
  • Не обійшлось і без погроз ядерною зброю. Путін сказав, що готовий її застосувати в разі загрози суверенітету.

Може зацікавити – про що брехав Путін на економічному форумі та зо там забув Кіркоров: відео