Зазначається, що нова назва казахської нафти – Kazakhstan Export Blend Crude Oil (KEBCO). Така зміна набуде чинності для всіх офіційних документів з понеділка, 6 червня.

Зверніть увагу Країни, які видобувають якіснішу нафту, вже готуються замінити Росію, – Зеленський

Вимушене перейменування нафти

У казахстанській нафтовидобувній компанії CNPC – Aktobemunaiga пояснили свою позицію. Вони наголосили, що так хочуть уникнути негативних наслідків.

У зв'язку із недавніми значними геополітичними змінами та уникненням їхнього негативного впливу на експорт казахської нафти через російські порти, з червня 2022 року використовуватиметься нова назва,
– зазначив виробник.

За інформацією, 4 джерела в казахстанських нафтових компаніях, які беруть участь у транзиті через російські морські порти, теж підтвердили перейменування нафти. Зазначається, що Міністерство енергетики Казахстану планує попросити дозвіл від уряду на офіційне використання нового сорту.

Нова назва покращить продаж

Згідно з даними, Казахстан використовує російські морські порти, як транзитний маршрут для 20% свого експортного потоку нафти – близько 13,3 мільйона тон у 2021 році. Водночас трейдери заявили, що казахстанську нафту часто плутають з російською, яка зараз під санкціями.

Читайте також ЄС заборонить страхування кораблів, які транспортують російську нафту

"Це необхідний захід, аби наша нафта не потрапила під санкції. Її нова назва чітко показує в документах країну походження", – зауважили трейдери.

Казахстанські виробники сподіваються, що зможуть досягти кращих цін на нафту та легше її продати, якщо у документах чітко вказуватиметься, що вона не з Росії.

Важливо – ЄС остаточно затвердив 6 пакет санкцій проти Росії: дивіться відео