Найперше президент держави-агресорки виправдовувався через причини свого нападу на Україну. Заявив, мовляв, це було "вимушеним та необхідним рішенням".
До теми Українська пшениця – це крапля в морі, – Путін цинічно звинуватив Україну у блокаді своїх портів
Окупанти прийшли в чужу країну "захищатись"
За логікою Путіна, Росія вторгнулась на територію іншої суверенної держави, щоб відстоювати свою "безпеку та право на вільний розвиток". Як саме Україна заважала "розвиватись" державі-агресорці – не пояснив. Каже, що його солдати прийшли на чужу землю захищатись і забезпечити безпеку своєї країни. Путін переконує, що війна, яку він називає "спецоперацією" – рішення суверенної країни, яка має безумовне право, засноване на статуті ООН.
Звинувачення Путін у своїй манері перекинув на Захід. За його словами, Захід "вів активне освоєння української території, накачуючи зброєю та радниками".
"У всьому винний Захід"
Путін не зраджує своїй традиції перекладати провину на когось та розповідати своїм громадянам про "підступний Захід". Він звинуватив політику США та Європи у зростанні цін, інфляції, проблемах з продовольством та паливом.
Також кремлівський чиновник ляпнув, що нібито Євросоюз остаточно втратив свій політичний суверенітет, а його "еліти танцюють під чужу дудку". Запевняв, що наслідком дій європейських політиків стане "посилення нерівності у їхніх країнах". Це начебто розколюватиме їх суспільство.
Путін заявив, що до влади у Європі приходять партії-близнюки. Вони "змінюють одна одну, але суть залишається та сама". У Росії, де Путін править вже понад 20 років, звісно ж, все інакше. Також президент держави-агресорки дорікнув колегам на Заході, буцімто вони намагаються протидіяти ходу історії, мислять категоріями минулого століття та перебувають в ілюзіях. Зауважимо, що про ілюзії говорить людина, яка марить відновленням СРСР, називаючи його розпад "історичною помилкою".
Каже, що з санкціями Росія справляється
Антиросійські санкції Путін назвав "шаленими та бездумними". Однак стверджує, нібито російська економіка з ними впоралася. Путін сказав, що ЄС начебто не отримав очікуваного ефекту від санкцій, а щорічні збитки від обмежень для Брюсселя можуть становити 400 мільярдів доларів. Про збитки Росії забув згадати.
Глава Кремля розказує, начебто "погіршення глобальної ситуації в економіці – це не питання останніх місяців". Запевняє, нібито це не наслідки війни.
Брехня про зерно
Російська армія від початку війни заблокувала українські порти. Однак Путін звинуватив у цьому Україну. Також сказав, мовляв, наша держава замінувала Чорне море.
Він назвав українську пшеницю "краплею в морі", а потім заявив, нібито є 5 – 6 варіантів вивезення українського зерна. Каже, "нехай київська влада сама вирішує, як це зробити". Насправді ж правильний варіант лише один – окупанти мають забратись з української землі, тоді й блокада зникне.
Казки про "щасливе" майбутнє
Закінчив свою промову російський диктатор казками про "щасливе" майбутнє для своїх громадян. Він сказав, що майбутнє Росії – це сім'ї з великою кількістю дітей. Ймовірно, демографічна ситуація хвилює Путіна через шалені втрати на війні в Україні, оскільки станом на червень він відправив на смерть понад 30 тисяч своїх солдат.
Крім того, кремлівський політик доручив цього року домогтися зниження рівня бідності та зростання доходів. Напевно, сподівається, що санкції цьому не завадять. Попри те, що провал Росії очевидний, Путін все ще говорить росіянам про якісь "намагання йти вперед".
Знову ядерні погрози
Путін наговорив промову на понад годину. На жаль, на цьому все не завершилось, оскільки далі були відповіді на запитання.
Російського президента запитали про ймовірність застосування ядерної зброї. Той сказав, що його держава нібито не погрожує світові ядеркою. Водночас одразу продовжив, що готовий її застосувати в разі загрози суверенітету.
Ляпас від Токаєва
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на форумі наголосив, що не визнає квазіреспубліки на Донбасі. Він сказав це прямо перед Путіним. За його словами, якщо керуватися принципами зі Статуту ООН про право націй на самовизначення, то замість 193 країн-учасниць в ООН у світі з'явиться понад 500 – 600 держав.
Путін підступно сказав, що не проти вступу України до ЄС
Кремлівський політик заявив, що Росія нічого не має проти вступу України до ЄС, бо це не НАТО. Мовляв, НАТО, на відміну від ЄС є військово-політичним союзом. Хоча слід зауважити, що Київ не питав думки Москви щодо цього приводу.
Вражає, з яким цинізмом Путін висловився про загибель мирних українців. Він сказав, що бойові дії завжди є трагедією. Однак це начебто було вимушено. Путін каже, що Росія не залишить в спокої людей на "звільнених", а насправді ж окупованих територіях.
Дивіться також – Лавров насмішив заявами, мовляв, Росія "не нападала" на Україну: відео