Про це 24 каналу розповів експерт ради зовнішньої політики Українська призма Олександр Краєв. Він пояснив, що така позиція Токаєва пов'язана з невиконанням росією обіцянок.
До речі Майбутнє Казахстану напряму залежить від результату війни в Україні, – Піонтковський
Чому Токаєв хоче відокремитись від росії
Країна-агресорка наобіцяла президенту Казахстану ширші посади для його клану, нові торговельно-економічні угоди та простіші умови для транспортування казахських енергоносіїв. Втім, нічого з обіцяного путін не виконав. Так, Токаєву це не подобається, адже росія його "кинула".
росія "кинула" майже кожного учасника Ташкентського пакту (Організація договору про колективну безпеку – 24 канал), тому виникає просте питання – навіщо така організація, коли ключовий гарант безпеки не виконує своїх повноважень?,
– зауважив експерт.
Крім того, ще й залякує інших членів організації та намагається перерізати їм шляхи надходжень "не зі своєї кишені". Саме тому Казахстан, як найбільший та найпотужніший член ОДКБ після росії став на чолі руху відділення від країни-агресорки в організації.
Цікаво Казахстан міг стати першою жертвою імперської хтивості Росії, – Піонтковський
Тренд на децентралізацію
За словами Краєва, питання до росії є не тільки у Казахстану, зокрема їх вже мають Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. "Скоро будуть великі питання у білорусі, коли у росії закінчаться гроші, якими вона "годує" режим лукашенка", – відзначив експерт.
Те, що зараз робить Токаєв, усі ці кроки – це просто початок тренду децентралізації в ОДКБ,
– пояснив експерт.
Він додав, що організація, у якій лідер не виконує свою функцію, не може довго існувати.
Краєв розповів про ситуацію в ОДКБ: дивіться відео
Відносини між Казахстаном і росією: коротко
- Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на петербурзькому міжнародному економічному форумі 17 червня заявив, що не визнає квазіреспубліки на Донбасі. Це трапилось прямо перед владіміром путіним.
- Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Токаєвим подякував йому за категоричну відмову визнавати квазіреспубліки на Донбасі. Також політичні лідери обговорили конкретні проєкти взаємодії в економіці, енергетиці та цифровізації.
- Казахстан вирішив посилити свою армію через напад росії на Україну. Так, країна збільшила свій оборонний бюджет на 441 мільярд тенге, що дорівнює орієнтовно 918 мільйонам доларів.