Водночас у Нур-Султані продовжать підтримувати контакти з росією, сподіваючись на її програш. Про це 24 каналу розповів міністр закордонних справ України (2014 – 2019 роки) Павло Клімкін.

Зверніть увагу Казахстан запустив тренд відділення від росії в ОДКБ, – експерт-міжнародник

Ексміністр зазначив, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв й надалі буде їздити до Москви й Петербурга, маючи приховані мотиви.

Багато людей в Астані зараз дуже уважно слідкують за тим, що відбувається в Україні. Вони бояться росії й не можуть воювати як ми. Вони дуже-дуже хочуть нашої перемоги, але не будуть казати цього публічно,
– вважає Клімкін.

За його словами, у Казахстані прекрасно розуміють першопричини війни в Україні й хто є агресором, а хто – жертвою.

"Токаєв не дурний. Він розуміє, що все це не Захід готував і не Китай, а це готувалося в росії. Він говорив з китайцями й просив у них допомоги. Китайці розуміють, що це їхня непряма зона впливу, й вони чітко сказали путіну "ні" у керівництві Казахстаном", – додав екскглава МЗС.

Читайте також Казахастан відмовився від вивчення російської мови у першому класі

Він зауважив, що у ситуації з Казахстаном важливим є питання природних ресурсів, які потенційно могли б бути цікаві кремлю. Зокрема, мова йде про рідкоземельні метали та родовища урану в південному Казахстані, що складають 25% світового видобутку.

Якою є позиція Казахстану щодо російської агресії: що відомо

Вас також може зацікавити – путін збільшив штатну чисельність російських військ: дивіться відео