"Були просто залиті кров’ю": під обстріли на Донбасі у травні потрапили 6 дітей
Внаслідок обстрілів на окупованому Донбасі лише у травні були поранені 6 дітей. Будинки, де малеча проживає разом із батьками, потрапили під вогонь ще у перший тиждень цього місяця.
Відтак, поранених дітей за 5 місяців 2020 року стільки ж, скільки за весь минулий рік. Про це з посиланням на ЮНІСЕФ пише ТСН.
Актуально Російські найманці на Донбасі посилили обстріли: за добу – 1 загиблий військовий та 7 поранених
Зокрема, в одному випадку важкі поранення отримали три маленькі дівчинки: дві сестри віком 7 та 10 років та їх 7-річна подруга. Батько сестер розповів, що діти дуже злякалися, він знайшов їх у ванній, залитих кров’ю.
Я повернувся додому і побачив своїх двох маленьких дочок та їхню подругу, залитих кров’ю, у ванній кімнаті. Вони так злякалися, що просто зайшли до ванної кімнати та чекали, поки їх хтось знайде,
– сказав чоловік.
Зверніть увагу! Від початку 2020 року жертвами обстрілів стали 10 дітей, стільки ж були травмовані за весь 2019 рік.
Окрім того, від початку року було зафіксовано 9 атак на школи, причому 5 із них – лише у квітні. Під час одного з інцидентів 17-річна дівчина, яка перебувала на подвір’ї своєї школи, отримала поранення осколками.
"Обурює, що діти та сім'ї на сході України не лише змушені жити в умовах суворих обмежувальних заходів, як і інші сім’ї по всій Європі, а й відчувають постійну загрозу можливих обстрілів. Після понад 6 років нищівного конфлікту діти та родини на сході України гостро потребують мир", – зауважила Регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан.
В організації додають: через пандемію навчальний рік в Україні завершиться дистанційно, тож багато дітей, які живуть поблизу лінії розмежування не матимуть змоги продовжити навчання через обмежений доступ до інтернету та відсутність необхідного технічного обладнання.
Варто ознайомитись Як соціальна віддаленість через карантин вплине на майбутнє дітей: пояснення експертів
Відтак, емоційна травма, спричинена обмеженням вільного пересування, закриттям шкіл та ізоляцією, посилить стрес, високий рівень якого і без того властивий вразливим дітям у громадах уздовж лінії зіткнення.
За підрахунками ЮНІСЕФ, для реагування на пандемію COVID-19 в Україні потребують 23 мільйони доларів США, і ще 9,8 мільйона доларів – для гуманітарної допомоги родинам із дітьми на Сході.