Легка, зручна та надійна: як австралійська техніка підкорила ЗСУ

13 квітня 2023, 11:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Після 24 лютого 2022 року низка країн світу надала нам найкращі зразки власної техніки, аби підтримати Україну у складний час. Важливо, що і сьогодні допомога надходить не лише від сусідів, а й з-за океану.

Уже майже рік ЗСУ ефективно використовують австралійську техніку, інформує 24 Канал. Спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідаємо про особливості, характеристики та можливості потужних машин, які буквально стали хітом на полі протистояння в Україні.

Дивіться також Витримує суворий клімат та тривалі польоти: що відомо про літаки, які може надати Фінляндія

Йдеться про австралійські бронемашини Bushmaster, які з кінця квітня 2022 року активно застосовують українські військові. Що варто знати про переваги техніки, яка допомагає нашим воїнам у боротьбі проти російських загарбників, читайте далі.

Не БТР у класичному розумінні: особливості Bushmaster

Говорячи про цю техніку, часто використовують слово “бронетранспортер”, але по своїй суті Bushmaster таким не є. Від традиційних БТР його суттєво відрізняють габарити та слабке озброєння.

Цю техніку розробила компанія Australian Defense Industries (ADI), яка на той час була державною. Уперше Bushmaster презентували австралійській армії у 1998 році, а з 2004 року ці бронемашини офіційно взяли на озброєння. Зараз броньовики виготовляє компанія Thales Australia, яка придбала ADI. Виробництво розташоване в місті Аделаїда, що є промисловим центром Південної Австралії.

Головною особливістю Bushmaster є те, що їх створювали для пересування пустельними районами на кшталт півночі Австралії. Тому бронемашини обладнані кондиціонерами та системами охолодження води. До слова, на деякий період системи охолодження вилучили, щоб зробити техніку більш економною, однак повернули після скарг військових. Наявність такого додатка є особливо доречною для ЗСУ влітку на Сході та Півдні України.

Bushmaster обладнаний кондиціонерами та системами охолодження води / Фото Міноборони Австралії

Основним завданням Bushmaster є не участь у боях, а транспортування особового складу для виконання бойових завдань та захист військових від стрілецької зброї чи вибухівки. Екіпаж бронемашини зазвичай становить 1 особу, але інколи їх двоє – водій та командир.

Крім того, Bushmaster здатен вмістити до 9 десантників з повним спорядженням та запасом їжі. Всередині салону все облаштовано таким чином, що особисте майно та зброя кожного десантника розміщені безпосередньо поруч із його сидінням.

Технічні характеристики Bushmaster

Маса Bushmaster становить близько 15,4 тонни, однак ця вага може бути збільшена через додаткове бронювання. Річ у тому, що серед австралійських броньовиків ці машини вважають найменш захищеними, однак можливість додаткового бронювання змінює ситуацію.

Bushmaster мають можливість додаткового бронювання / Фото Міноборони Австралії

Хоч цю техніку вважають легкоброньованою, та вона має автоматичну систему пожежогасіння, що захищає екіпаж та десант від вогню, який може спалахнути унаслідок влучань ворожих снарядів. Паливний та гідравлічний баки розташовані за межами відсіку для екіпажу, що підвищує безпеку особового складу.

Максимальна швидкість Bushmaster сягає 120 кілометрів на годину, що є доволі хорошим показником для броньовика, потужність двигуна якого – 300 кінських сил. Завдяки наявності незалежної підвіски, повному приводу і високому кліренсу, тобто відстані від поверхні землі до найнижчої точки центральної частини автомобіля, яка у Bushmaster складає 470 міліметрів, цей бронеавтомобіль має високу прохідність на різній місцевості.

Bushmaster здатні транспортувати екіпаж на швидкості до 120 кілометрів на годину / Фото Міноборони Австралії

Bushmaster на озброєнні має або кулемет калібром 12,7 міліметра, або автоматичний гранатомет калібром 40 міліметрів. Також у бортах бойового відділення є 3 три вікна з амбразурами для стрільби з особистої зброї. Оскільки бронеавтомобіль призначений насамперед для транспортування військових, то наявне озброєння дозволяє захищатися у випадку зустрічі з ворожими силами.

Береже життя бійців: чому Україна просить ще австралійських броньовиків

У межах першого пакету військової допомоги 1 квітня 2022 року Австралія надала нам 20 броньовиків Bushmaster. Однак ці машини настільки сподобалися українським військовим, що МЗС довелося звертатися до Австралії із запитом про виділення додаткових броньовиків. Таким чином Україна отримала сумарно 90 Bushmaster.

Австралія вже передала 90 Bushmaster Україні / Фото Міноборони Австралії

Українські воїни оцінили швидкість, зручність і маневровість цієї бронетехніки, але чи ненайбільше те, що вона береже життя наших захисників та захисниць. До прикладу, є свідчення про випадок, коли броньовик підірвався одразу на двох мінах, унаслідок чого з екіпажу ніхто не загинув – бійці отримали контузії, але залишилися живими.

Надійність австралійських машин ще у 2006 році помітили військові з Нідерландів, які були в складі миротворчої місії в Афганістані. Тоді Амстердам придбав для них понад 2 десятки таких броньовиків. Декілька з них були виведені з ладу через засідки та саморобні вибухові пристрої, однак з членів екіпажів цих броньовиків ніхто не загинув.

Саме забезпечення виживання екіпажу та десанту при підриві як на стандартних мінах, так і саморобних фугасах – одна з головних переваг Bushmaster. За даними розробників, він здатний витримати вибух потужністю до 9,5 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Зокрема, такий рівень захисту забезпечує особлива конструкція дна автомобіля, де броня досягає найбільшої товщини в місцях розташування паливних баків.

Ця техніка не тільки допомагає забезпечити оперативне переміщення наших воїнів, але й забезпечує їм захист від уламків, куль та протипіхотних мін. Bushmaster допомогли ЗСУ вже не в одній операції. У вересні 2022 року саме завдяки австралійським броньовикам українські захисники вийшли на річку Оскіл і здійснили успішну деокупацію Харківської області. А зараз Bushmaster ефективно використовують штурмові підрозділи Сил оборони на Бахмутському напрямку.

Підтримуйте Збройні Сили України разом із мужнім брендом Козацька Рада, що втілює велич козацького духу та звитяжну історію нашого народу. Разом і до перемоги!