Бізнес погіршив оцінку податкового режиму України: на що найбільше скаржаться підприємці

28 грудня 2022, 17:13
Читать новость на русском

Джерело:

EBA

Українські компанії погіршили власні оцінки податкового режиму у країні. "Податковий індекс" за час воєнного стану скоротився з 3,01 до 2,97 бала, при 5 максимально можливих.

Про це свідчать результати опитування 111 підприємств Європейською бізнес асоціацією (EBA) наприкінці 2022 року. На що найбільше скаржаться українські компанії – далі.

Читайте також Поведінка клієнтів кардинально змінилася: які лайфхаки допомагають бізнесу адаптуватися

Деталі цьогорічного індексу

За даними EBA, найнижчу оцінку цьогоріч отримали адміністрування податків та підготовка податкової звітності – 2,74 бала. Так, 41% респондентів оцінює процедуру задовільно, коли 39% вважають її обтяжливою. Найбільше підприємці скаржаться на кількість часу, який необхідно витратити на підготовку податкової звітності і сплату податків.

При цьому, оцінка якості податкового законодавства за результатами року зросла, до 2,86 бала. 40% опитаних оцінили якість задовільно, 26% – позитивно, а 34% – незадовільно.

Тим часом оцінка фіскального тиску перебуває у нейтральній площині – 3,24 бала. Проте, бізнес повідомляє про погіршення ситуації цього року. Так, лише 4% респондентів наголосили на відсутності тиску з боку податкової, коли у 2021 році про це заявляли 36% опитаних.

На оцінки компаній вплинули блокування податкових накладних, необґрунтовані інформаційні запити та витребування документів. Формальний підхід податківців до розгляду скарг бізнесу призвів до необхідності звернення до суду великої кількості компаній,
– підсумували в EBA.

Так, бізнес закликає врахувати складнощі роботи в умовах воєнного стану й лібералізувати податкове адміністрування та вимоги до підприємств.

Зверніть увагу! Як дізнатися більше про свого клієнта, щоб зробити саме ту пропозицію, яка йому відгукнеться? Побудуйте портрет ідеального клієнта та розширте наявну базу контактів завдяки Big Data-технологіям від Київстар Бізнес.