Міф про "підступних іноземців" провалився: хто зараз скуповує сільськогосподарські землі

15 серпня 2023, 13:01
Читать новость на русском

Джерело:

finance

Противники ринку землі запевняли, що його впровадження призведе до того, що власниками українських угідь стануть іноземні корпорації. Як з'ясувалося, нічого спільного з реальністю подібні заяви не мають.

В Україні ринок землі запрацював з 1 липня 2021 року. Через повномасштабну війну реєстри були закритими, але у червні 2022 року їх знову відкрили. Попри продовження війни покупців землі вистачає, а ціна сільськогосподарських угідь постійно зростає. 

Читайте також У ногу з часом та з поглядом у майбутнє: що таке агротуризм та як розвивати цей бізнес

Хто найбільш активно скуповує українську землю 

Як тільки ринок землі запустився, найбільшу долю покупців земельних угідь складали власники великого та середнього бізнесу. Коли ж ринок був запущений повторно після повномасштабного вторгнення, то найбільш активними покупцями землі стали представники ІТ-індустрії.

Робота, зустрічі, поїздки на природу – відтепер не треба обирати між представницькою зовнішністю та потужністю, адже зі Škoda Kodiaq ви обираєте все це плюс найважливіше – комфорт та безпеку для кожного члена вашої родини. Цей флагманський кросовер поєднав найсучасніші системи допомоги водію, високу потужність та ретельно продуманий інтер'єр. Модель оснащена LED-фарами, системою Side Assist та повним приводом, аби без перешкод прокладати собі та близьким дорогу туди, де на вас чекають нові відкриття.

Що стосується поточної ситуації, то одного основного гравця на цьому ринку немає. Підприємці та айтівці досі складають значну частину покупців, але вони тепер розмилися іншими категоріями. 

Інвест-консультанти, професійні інвестори почали розглядати інвестиції в сільськогосподарську землю як в класичний інструмент нерухомості. Тобто той, хто розраховував 20 – 30% у своєму портфелі покласти на нерухомість — комерцію, квартири чи щось подібне – вони розглядають землю, як аналог класичної нерухомості,
– розповіли аналітики. 

Найбільш поширені інвестиції – придбання ділянок від 2 до 5 гектарів. Також повідомляється, що ціна на землю постійно зростає, особливо в регіонах, які віддалені від лінії фронту. Аналітики прогнозують, що позитивна динаміка буде розвиватися впродовж тривалого часу.