Агротуризм стрімко набирає популярності у світі в останні роки. 24 Канал за підтримки Škoda розповідає про особливості цього бізнесу та можливості, які він відкриває.

Зверніть увагу Технології, аграрії, маркетинг: які сфери повинні стати "золотою жилою" майбутнього

Що таке агротуризм

У сучасному світі агротуризмом називають підприємницьку діяльність, яка сприяє ознайомленню та використанню наявних природних, культурно-історичних та інших ресурсів у сільській місцевості. Ключова ціль – створення цікавого туристичного продукту.

Крім того, так ферми можуть залучити кошти для розвитку свого бізнесу. Тут мовиться про найрізноманітніші галузі: від вирощування різних овочів та фруктів до виробництва молока і м'яса, розведення риби чи створення крафтових сирів з домашнього молока.

Головні послуги, які пропонує агротуризм:

  • ознайомлення з процесом виробництва;
  • відпочинок у новій місцевості та атмосфері;
  • освітні та розважальні заходи;
  • взаємодія з природою.


Агротуризм – новий тренд у світі бізнесу / Фото UnSplash

Базова бізнес-модель – це створення маршруту з пунктами, де відвідувачі будуть мати можливість долучитися до різних процесів виробництва. До прикладу:

  • погодувати тварин;
  • зібрати фрукти чи овочі;
  • зловити рибу;
  • спробувати свої сили у процесах сироваріння.

Агротуризм, сучасні тренди та інвестиції

Ще одна перевага – цей бізнес іде в ногу з екологічними трендами у світі. Нагадаємо, що у Європі, США, Великій Британії та інших країнах зараз активно дбають про навколишнє середовище та роблять усе для того, щоб покращити його.

Крім цього, агротуризм у сучасному світі пов'язують зі сталим розвитком, що є ще одним міжнародним трендом. Тож це спроба знайти баланс між поточними потребами сучасного людства і турботою про добробут майбутніх поколінь.


Агротуризм – перспективна сфера для бізнесу / Фото UnSplash

Зараз в рази легше залучити кошти для розвитку бізнесу з агротуризму, як від інституційних, так і від приватних інвесторів. Для прикладу, на початку 2022 року Євросоюз профінансував проєкт AgriVision, у рамках якого створили платформу для просування агротуризму.

Як почати та розвивати цей бізнес

Перш за все, варто реально оцінити свої можливості та зрозуміти, в якому напрямку хочеться розвивати бізнес. Важливо розробити детальну концепцію, врахувати потенційні ризики, вивчити ринок та конкурентів, якщо такі є.

Досвід інших – це хороший вчитель та провідник, тож не варто ним нехтувати. Також можна пошукати програми та гранти, які виділяють кошти для цієї сфери.

 Розвивати власний бізнес може кожен / Фото UnSplash

Після цього варто почати планування бюджету. У будь-якому бізнесі критично важливо розуміти, що доведеться вкладатися у розвиток.

Для цього необхідно визначити, на які прибутки та доходи розраховуєте. Крім того, завжди варто враховувати поточні та довгострокові витрати. Цей етап є одним із наріжних каменів для створення власної справи.

І останнє – оточіть себе професіоналами, які будуть розуміти, як розвивати бізнес, а також якісно та оперативно реагувати на зміни й виклики у ньому. З хорошою командою справді можна змінити світ та шукати нові можливості.

До реалізації масштабних планів з комфортом

Розвиток власного бізнесу – це питання часу та грошей. Потрібно вміти досить швидко розбиратися із великою кількістю завдань. Тож з власним автомобілем реалізовувати свої плани буде значно легше. Тим паче, якщо це буде автівка, яка вдало поєднує зручність та комфорт. Як-от, кросовер Škoda Kamiq.

Важлива перевага цього авто – компактність. Відтак разом зі Škoda Kamiq можна забути про проблеми з паркуванням, адже це буде реально зробити практично будь-де.

Кліренс у 18 сантиметрів дозволяє виїхати на бордюр чи без страху стати поруч із високим тротуаром. Водночас розміри автомобіля гарантують збереження можливостей для маневрування за будь-яких умов.

Автомобіль Škoda Kamiq – це символ комфорту на дорозі. Просторий салон та висота у метр на задньому сидінні – не просто переваги, а можливість пересуватися із насолодою навіть під час тривалих поїздок.

Багажник у 400 літрів дозволить забути про обмеження щодо кількості речей, які туди можна помістити. Власники Škoda Kamiq також оцінять мотор автомобіля, в якого є аж три опції з "механікою" та "автоматом". Двигун 1,5 TSI може розігнати авто до 213 кілометрів на годину. Варто розуміти, що це досить рідкісне явище для цього класу автомобілів.

Попри це, на функціонування автомобіля не потрібно витрачати багато грошей. На малих обертах працює лише один циліндр, який споживає 2 – 3 літри замість звичних для інших автомобілів 6 літрів.