ДБЖ, або джерело безперебійного живлення робить буквально те, що випливає з його назви – забезпечує роутер безперебійним живленням. Крім того, цей пристрій має одну важливу перевагу перед звичайними павербанками, про яку ви далі прочитаєте у матеріалі Техно 24.

Вам буде корисно Павербанк для квартири: як зробити своє житло автономним під час відключення електрики

Чому ДБЖ для роутера кращий ніж павербанк

Павербанк дуже корисна річ для дому, особливо в період тривалих відключень електроенергії. Раніше ми вже пояснювали, що потрібно для того, щоб ваш інтернет працював тоді, коли світла в квартирі чи будинку немає. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, який павербанк краще обрати для роутера та абонентського термінала, та який перехідник потрібен, щоб усе це працювало.

Однак покупка спеціального ДБЖ для роутера може бути в рази кращим варіантом і ось чому. Під час вимкнення електроенергії вам потрібно кожного разу підключити роутер до павербанка через спеціальний перехідник, потім знову підключити роутер в мережу, коли світло з'явиться, а павербанк поставити на зарядку.

Придбавши джерело безперебійного живлення окремо для роутера, вам більше не потрібно буде постійно перемикати обладнання під час вимкнення та увімкнення електроенергії. Ви просто підключаєте ДБЖ в розетку, а роутер та термінал підключаєте до пристрою – він автоматично перемкнеться на батарею під час вимкнення електрики, сам повернеться в попередній режим та зарядить батареї.

Вам у цей процес втручатися взагалі не потрібно. Таким чином ви отримуєте автономний інтернет в помешканні стабільність якого не порушить навіть вимкнення електрики.

Яким має бути безперебійник для роутера

Ємність акумулятора

Ємність акумулятора ДБЖ визначає, як довго ваш маршрутизатор зможе працювати без живлення. По суті це той самий павербанк, лише дещо більш автоматизований. Для домашніх маршрутизаторів рекомендується ємність щонайменше 10 000 мАг або більше, щоб забезпечити години роботи під час перебоїв в електромережі.

Якщо у вас оптичний інтернет і окрім роутера також потрібно живити ще й абонентський термінал, краще купити ДБЖ з більшою ємністю.

Сумісність напруги та роз'ємів

Важливо переконатися, що ДБЖ підтримує напругу, необхідну для вашого маршрутизатора (зазвичай це 5 В, 9 В або 12 В), і має відповідні роз'єми. Для цього вам потрібно спершу переконатися в тому, які характеристики вашого обладнання. Їх можна прочитати на самому пристрої, інструкції користувача або ж на сайті виробника чи продавця.

З цією інформацією ви вже зможете обрати відповідний ДБЖ. Якщо ви знехтуєте цим моментом і одразу придбаєте ДБЖ, ви ризикуєте отримати невідповідний пристрій, який потім потрібно буде повертати, або ж додатково купувати різні перехідники.

Функціональність і додаткові можливості

Деякі моделі ДБЖ пропонують додаткові порти для підключення інших пристроїв, таких як смартфони або камери. Інші моделі можуть підтримувати живлення від мережі Ethernet, що додає універсальності його використанню.

Не пропустіть Обираємо повербанк для ноутбука: що варто знати перед покупкою

Обираючи між ДБЖ та павербанком для роутера, перший є більш універсальним варіантом, який позбавить вас потреби постійно стежити за станом заряду акумуляторів. Також вам більше не доведеться нічого перемикати під час вимкнення та увімкнення світла.

Оцінивши ці ключові параметри та ознайомившись із сучасними моделями ДБЖ, ви зможете зробити власну оселю більш автономною та забезпечити себе безперебійним зв'язком.