Перш за все Техно 24 нагадує, що для цього необхідно, щоб інтернет у вашому будинку був оптичний, або автономний. Зараз оператори або надають послугу підключення GPON (Gigabit Passive Optical Network) або забезпечують устаткування батареями, які гарантують роботу протягом кількох годин після відключення енергії.

Читайте на сайті Обираємо павербанк для ноутбука: що варто знати перед покупкою

Але наявність GPON технології, чи батарей на обладнанні оператора ще не гарантує безперебійний інтернет, якщо ви використовуєте роутер та термінал – їх теж потрібно заживити. У цьому вам допоможе павербанк та спеціальний перехідник.

Ось коротка інструкція про те, що потрібно зробити, для того, щоб підготуватися до підключення вашого обладнання до павербанку.

  1. Перевірте підключення до мережі: Переконайтеся, що ваші інтернет-кабелі є частиною безперебійної мережі. Підтвердіть це у свого інтернет-провайдера за потреби.
  2. Живлення волоконно-оптичних терміналів: Якщо ви підключаєтеся через волоконну оптику, вам також потрібно буде подати живлення на термінал. Це можна зробити аналогічно тому, як ви живите маршрутизатор.
  3. Визначте вимоги до напруги: Визначте напругу, необхідну для роботи маршрутизатора, зазвичай 9 або 12 вольт. Ця інформація зазвичай зазначена на задній панелі пристрою.

DC USB кабель
Кабель перехідник DC USB / Скриншот 24 Каналу

Як підключити маршрутизатор до павербанку

  1. Оберіть правильний павербанк: Більшість стандартних павербанків видають 5 вольт, тоді як маршрутизатори зазвичай потребують 9 або 12 вольт. Невідповідність напруги може призвести до того, що роутер не працюватиме.
  2. Використовуйте кабель-перехідник: Павербанки не мають спеціальних DC входів, які потрібні для живлення роутера, тож вам доведеться придбати спеціальний кабель-перехідник з USB-роз'ємом на одному кінці та штекером живлення 5,5/2,5 мм на іншому. Кабель повинен мати вбудований модуль підвищення напруги для перетворення 5 вольт у необхідні 9 або 12 вольт для вашого маршрутизатора. Якщо ви використовуєте оптичний інтернет, купіть два таких кабеля: один для роутера інший для абонентського термінала.
  3. Підключіть все та протестуйте: Підключіть адаптер до павербанку та маршрутизатора. Переконайтеся, що маршрутизатор увімкнувся і працює належним чином. Краще зробити це коли є світло, щоб переконатися, що все працює.

Який павербанк обрати для роутера

Як ми вже зазначали, звичайний павербанк, який видає 5 вольт, вам не підійде. Краще знайти та купити потужний павербанк з можливістю заживити ґаджет з напругою 5, 9 і 12 вольт. Такі павербанки більш універсальні і можуть спростити процес підключення. Так, вони дорожчі, але це саме те, що вам потрібно і така інвестиція гарантовано виправдає себе.

Тож перед покупкою павербанка уважно прочитайте характеристики. Орієнтуйтеся на батареї, які мають щонайменше 20000 мАг – це дозволить підключити одночасно роутер та термінал, що необхідно для роботи оптичного інтернету.

Дивіться також Чи можна заряджати телефон всю ніч і чим це може загрожувати

Дотримуючись цих кроків і використовуючи відповідне обладнання, ви можете забезпечити живлення свого Wi-Fi маршрутизатора від павербанка під час відключень електроенергії. Це гарантує вам зв'язок та доступ до важливої інформації навіть тоді, коли світла в домівці не буде.