Компанію з холдингу "АВК" в Україні визнали банкрутом: рішення суду
08 липня 2021 року Господарський суд Донецької області визнав ПрАТ "АВК" банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. Активи та пасиви компанії будуть розподілені відповідно до вимог позивачів-кредиторів.
Судові органи, ще у жовтні 2016 року відкрили справу №905/2852/16 про банкрутство Приватного акціонерного товариства "АВК".
Цікаво Нові ринки та бізнес без меж: успішний досвід Amazon, Virgin Group і Київстар
У липні 2021 року суд дійшов висновку щодо доцільності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом.
Кредити АВК
У вересні минулого року Верховний Суд України вніс зміни в реєстр вимог кредиторів ПрАТ "АВК", зафіксувавши борги кондитерської компанії перед:
- Промінвестбанком – на 1,34 мільярда гривень;
- Сбербанком – на 1,2 мільярда гривень;
- Райффайзен Банком – на 356,7 мільйона гривень;
- Всеукраїнським банком розвитку - на 291,3 мільйона гривень;
Крім цього відома українська кондитерська компанія АВК має ряд кредитів, які були взяті під заставу її майна, зокрема у:
- Промінвестбанку – 489,3 мільйона гривень;
- Сбербанку – 442,3 мільйона гривень;
- Всеукраїнському банку розвитку — на 199,5 мільйона гривень;
- Райффайзен Банку – 42,5 мільйона гривень;
Що відомо про АВК
Засновником та власником збанкрутілої кондитерської компанії є колишній нардеп Володимир Авраменко. До початку російської агресії в Україні у 2014 році майже 70% прибутків АВК забезпечував російський ринок. Вироби компанії займали 6% ринку шоколадної продукції РФ. Після введення Росією торгового ембарго у 2014 році АВК офіційно повністю втратила нішу на російському ринку солодощів.Російський бізнес відсудив кондитерські фабрики АВК
У 2019 році російський Сбербанк відсудив у АВК кондитерську фабрику в окупованому Донецьку, а рік до того АВК позбулась фабрики на Закарпатті, яка також перейшла російському банку.
Також у 2018 році російський банк "Промінвестбанк", який належить російській державній корпорації "Внєшекономбанк", відсудив у АВК завод в Дніпрі за боргові зобов'язання у розмірі 1,37 мільярда гривень.
Бізнес АВК на окупованому Донбасі
Основними акціонерами АВК були Володимир Авраменко та Валерій Кравець, який за часів експрезидента-втікача Януковича був міністром сільського господарства в Криму. За даними ЗМІ Валерій Кравець продовжував продавати на окупованому Донбасі солодощі ТМ "АВК" навіть після початку АТО.
Після розголосу в українських ЗМІ про роботу кондитерської фабрики АВК на окупованих територіях, Валерій Кравець провів ребрендинг і продовжує виробництво солодощів у, так званій, "ДНР" під торговою маркою "Лаконд".
Переважна більшість асортименту та назви солодощів, які випускають на окупованих територіях, залишились такими ж, під якими випускались збанкрутілою АВК.
Офіційні пояснення від холдингу "АВК"
Пресслужба компанії АВК у коментарі щодо зазначеного вище судового рішення пояснила, що АВК – це холдинґ, у складі якого знаходиться низка підприємств зі співзвучними назвами, зокрема і ПрАТ АВК.
ПрАТ АВК визнали банкрутом не через неефективне ведення господарської діяльності, а передусім через агресію Росії проти України, водночас основні активи ПрАТ АВК знаходяться на непідконтрольній Україні території,
– повідомили у пресслужбі холдингу.
Також у АВК зазначили, що бенефіціари холдинґу наразі проводять перемовини з банками щодо врегулювання заборгованості та введення процедури санації підприємства.
Решта підприємств холдингу АВК продовжують працювати в штатному режимі на території України.